Росія пообіцяла направити режиму Башара Асада більше зброї, однак, аналітики ISW висловили сумнів, що РФ зможе надати більшу військову допомогу армії Сирії.
У звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться про те, що прессекретар Кремля Дмитро Песков заявив 29 листопада, що наступ сирійських опозиційних сил є "посяганням на суверенітет Сирії", а Росія ж виступає за відновлення сирійською владою "конституційного порядку" в країні.
Вчора, 30 листопада, очільник російського МЗС Сергій Лавров провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом. Обидві сторони висловили серйозну стурбованість "небезпечним розвитком подій" у провінціях Алеппо та Ідліб.
Міністри домовилися координувати для стабілізації ситуації у рамках Сирійського мирного процесу, який Росія, Туреччина та Іран розпочали в грудні 2016 року, наголошують аналітики. Того ж дня глава МЗС Ірану Аббас Аракчі також ініціював телефонну розмову із Лавровим щодо ситуації в Сирії.
Аналітики ISW сумніваються, що Росія зможе надати більше допомоги Сирії на тлі війни в Україні, яка залишається пріоритетом для Москви.
"Залишається незрозумілим, чи зможе Кремль розгорнути додаткові ресурси для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада, враховуючи високий темп і оперативні вимоги до Росії для продовження операцій в Україні - пріоритетному для Кремля театрі воєнних дій", – йдеться у звіті.
В ISW нагадали, що у 2022 році Росія вивезла з Сирії зенітно-ракетні комплекси С-300 для використання їх в Україні. Того ж року аналітики забрали дані, які свідчать, що Кремль вивів російських солдатів та бойовиків ПВК "Вагнер" із Сирії.
Російські військові літаки приєдналися до сирійських ВПС для бомбардування позицій повстанців у північно-західному місті Алеппо у Сирії, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два сирійських військових джерела.
Повідомлення про атаки 30 листопада надійшли наступного дня після того, як ісламісти та їхні союзники, підтримувані Туреччиною, прорвалися до сирійського Алеппо.
Раніше сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо, але не було жодних підтверджень повітряних атак або участі російських військових літаків.
Як повідомляв Голос Америки, раніше цього тижня коаліція сирійських опозиційних угруповань на чолі з організацією Hayat Tahrir al-Sham заявила, що діє у відповідь на посилення ударів Росії та сирійських військово-повітряних сил по мирному населенню, зокрема по школі та заправці у провінції Ідліб. Угруповання Hayat Tahrir al-Sham визнано у США терористичною організацією.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 29 листопада, що Росія розцінює дії повстанців як порушення суверенітету Сирії.
"Ми виступаємо за те, щоб сирійська влада якнайшвидше навела порядок і відновила конституційний лад", – сказав він.
Джерела повідомили Reuters, що Кремль пообіцяв Сирії додаткову військову допомогу, яка, як очікується, прибуде протягом двох-трьох днів.
Колишня посадовиця військової розвідки США Ребека Коффлер у коментарі Fox News заявила:
"Це класичний метод Путіна, що відбувається в Сирії в День подяки. Він робить те, що називається “бічною ескалацією” у відповідь на те, що Байден дозволив [президенту України Володимиру] Зеленському використовувати американські ATACMS для удару вглиб Росії”.
На думку Коффлер, Путін посилює підтримку Асада, сигналізуючи Байдену, що “він буде протидіяти американським інтересам у кількох географічних регіонах”, в також домагаючись відкликати дозвіл Україні на удари вглиб Росії.
Водночас Річард Гренелл, ексдиректор Національної розвідки США у час першої адміністрації Дональда Трампа заявив, що Росія, “схоже, дозволяє сирійським повстанцям повалити президента Башара Асада”.