"У результаті громадянської війни вже загинуло 200 тисяч осіб, хвилі біженців накочують на Європу, а Росія відправляє до Сирії зброю та військових. Обама опинився у центрі геополітичної та гуманітарної кризи, яка навряд буде вирішена у ті 16 місяців, які лишились йому на посаді", - пише The New York Times.
"Ми знову у Великій Грі, тільки тепер перемагає Росія. Путін заслужив на 240-річне вино, яке нібито сьорбав у Криму", - пише Аншель Пфеффер кореспондент The Economist та Haaretz.
"Єдиний позитив провалу США у Сирії це те, що Америка підготувала так мало сирійських повстанців, що російським винищувачам просто немає сенсу їх бомбити. Однією із провідних цілей «холодної війни» було не допустити Росії на Близький Схід. Можна про це забути", - пише Макс Бут, дослідник аналітичного центру Council for Foreign Relations.
Майкл Вайс у серії твітів сьогодні жорстко "пройшовся" по ситуації навколо відправки Росією зброї до Сирії та відновленню контактів між військовими США та Росії.
"Міністр оборони США Картер каже міністру оборони Росії Шойгу: "Сергію, ось тобі координати наших повстанців. Підтвердь, що отримав". А Шойгу йому: "Отримав. Дякую дуже, Ештон", - фантазує Вайс щодо змісту розмови міністрів оборони США та Росії.
"Не знаю, як вам, а мені затишно на серці, знаючи, що російські винищувачі незабаром можуть літати над головами американських спецпризначенців", - відзначив дослідник.
"Чи буде Сирія новим Афганістаном для Росії? Можливо. Але Путін втратив 600 військових в Україні, і зумів це достатньо зам'яти, щоб не допустити кризи у Росії", - пише Вайс.
При цьому дослідник поділився і своїми оцінками масштабу присутності Росії у Сирії. За інформацією Вайса, Кремль планує відправити до Сирії до 2 000 солдатів.
Якщо козирем Кремля у суперечці зі США за Україну є Сирія, то сама Україна може бути козирем Вашингтона у суперечці за Сирію - відзначають інші оглядачі.
"Якщо президент Обама розпочне зустріч із Путіним, після оголошення про нову, потужну підтримку України, це збільшить його шанси отримати плідну розмову з Путіним".
Якими б не були плани Кремля, чи позиція Вашингтона, не лише від них буде залежати розвиток ситуації слідом за розміщенням у Сирії російських військових. На це звертає увагу близькосхідний аналітик впливового аналітичного центру IIS Еміль Гокаєм.
"Боюся, що ми можемо запам'ятати цю російську ескалацію у Сирії як крок, який дав новий імпульс глобальному руху джихадистів, як це свого часу сталось після вторгнення США до Іраку", - пише експерт.