Таїланд прийняв запрошення Росії стати державою-партнером BRICS, заявив на брифінгу 26 грудня речник Міністерства закордонних справ країни Нікондет Фалангкун.
"31 жовтня Таїланд отримав запрошення стати державою-партнером BRICS від Росії, голови групи в 2024 році. 24 грудня кабінет міністрів провів засідання, вирішивши, що Таїланд дасть позитивну відповідь на запрошення", – зазначив він.
На думку чиновників країни, "членство в BRICS принесе користь Таїланду, сприяючи розвитку торгівлі, інвестицій, продовольчої та енергетичної безпеки".
Президент Росії Володимир Путін заявив за результатами саміту BRICS у російському місті Казань у жовтні, що затверджено список країн-партнерів групи. Однак це не було оприлюднено. Він пояснив, що спочатку цим країнам будуть надіслані запрошення, а після позитивної відповіді будуть оголошені назви країн.
Назва BRICS – в англійській мові абревіатура назв країн – перших п’яти учасниць організації (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР). Організація створювалася насамперед для зміцнення економічного співробітництва, проте зараз про неї дедалі більше говорять як про "геополітичний блок". При цьому об’єднання, як і раніше, носить багато в чому неформальний характер. Вона не має статуту, загального бюджету, секретаріату чи якихось наднаціональних структур.
Зараз у BRICS, окрім першої пʼятірки, – Єгипет, Іран, ОАЕ та Ефіопія. Декілька країн, у тому числі Білорусь, Азербайджан і Малайзія, а також, за неформальними повідомленнями, Туреччина, подали заявки на вступ. Водночас, низка країн, які раніше заявляли про готовність вступити до BRICS, наразі відмовилися від таких планів. Серед них Аргентина та Саудівська Аравія. Казахстан також заявив, що поки не має наміру вступати в організацію.