Спеціальні потреби

Зеленський: Запит до США на "Томагавки" був "конфіденційним"


Надання Україні далекобійної зброї для ударів по воєнних цілях у Росії було б превентивним кроком. Про це президент Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю журналістам країн Північної Європи у Рейк’явіку.

Таким чином він відповів на питання про те, яку реакцію хотів би бачити від Заходу після повідомлень про відряджання військ КНДР до України.

Зеленський розкритикував повідомлення в медіа про конфіденційну частину плану перемоги: "Коли багато країн почали підтримувати "план перемоги" – ви бачите, що відбувається зараз у медіа. Вони кажуть, що Україна хотіла отримати багато ракет на кшталт "Томагавків". Але це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як розуміти ці повідомлення? Це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного".

Він також зазначив, що деякі країни називають надання такої зброї та дозвіл використовувати її для ударів по Росії "перетином червоних ліній", який може призвести до ескалації: "Вибачте, але мені здається, війська КНДР – це ескалація, і не з нашого боку, а з боку Росії. І в нас немає можливостей зупинити, зокрема, північнокорейських солдатів, поки вони на території Росії. Це означає, що ми можемо захищати свою землю лише тоді, коли вони її руйнуватимуть".

Водночас, за словами Зеленського, до початку повномасштабної війни країни світу вдавалися до превентивних кроків. Він не уточнив, про які саме країни йдеться. Україна, зокрема, отримувала військову допомогу від партнерів протягом 2021 року.

Як повідомляв Голос Америки, газета New York Times з посиланням на американських високопосадовців повідомила, що у секретній частині "мирного плану" Україна запропонувала, щоб їй надали "пакет неядерного стримування", за яким Київ отримає ракети "Томагавк" (Tomahawk, TLAM) дальністю у 2500 км.

Високопосадовець США назвав цей план "абсолютно нездійсненним запитом", пише NYT: "Офіційні особи США приватно висловили певне обурення планом перемоги пана Зеленського, назвавши його нереалістичним і майже повністю залежним від західної допомоги".

Аналітики та дипломати у розмовах із журналістами NYT припустили, що справжня аудиторія "мирного плану" може бути вдома, всередині України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Фінальні звернення Гарріс і Трампа: аналіз. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:17 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG