Спеціальні потреби

Уряд США подав до суду на Іллінойс та Чикаго через перешкоджання імміграційній політиці


Марш на підтримку іммігрантів у місті Вокіган, штат Іллінойс, 1 лютого 2025 року. Фото: Matt Marton/AFP
Марш на підтримку іммігрантів у місті Вокіган, штат Іллінойс, 1 лютого 2025 року. Фото: Matt Marton/AFP

Уряд США у четвер, 6 лютого, подав позов до суду на штат Іллінойс та місто Чикаго через перешкоджання імміграційним зусиллям адміністрації президента США Дональда Трампа.

У позові Міністерство юстиції посилається на надзвичайний стан, оголошений президентом Трампом у день інавгурації, і вказує, що кілька законів штату та міста"втручаються та дискримінують" федеральний уряд під час виконання імміграційного закону.

У документі зокрема згадується постанова Чикаго "Про привітне місто" та закон Іллінойсу TRUST Act.

У постанові "Про привітне місто" вказано, що Чикаго є одним "із найбільш етнічно, расово та релігійно різноманітних міст у світі, де кожен п’ятий мешканець є іммігрантом" і "жодна агенція чи агент не мають права: арештовувати, затримувати або продовжувати утримувати особу винятково на підставі переконань, що ця особа не перебуває в Сполучених Штатах на законних підставах".

У позові згадується, що постанова про Чикаго "Про привітне місто" обмежує "можливість правоохоронців Чикаго надавати федеральному уряду інформацію про негромадян [нелегальних громадян], ... а також надавати федеральним посадовцям доступ до таких осіб для здійснення їх безпечної передачі федеральним імміграційним органам".

В TRUST Act мовиться, що "закон штату наразі не надає державним або місцевим правоохоронним органам повноваження виконувати федеральні закони про цивільну імміграцію".

Мінюст США у позові каже, що "положення законодавства Іллінойсу, Чикаго та округу Кук мають на меті ускладнити та навмисне перешкоджати спроможності федеральних імміграційних офіцерів виконувати свої обов’язки в цих юрисдикціях".

"Занадто довго лідери в Іллінойсі та Чикаго зловживали своєю владою, ставлячи комфорт нелегальних іноземців вище безпеки та добробуту своїх громадян", – заявила новопризначена міністерка юстиції США Пем Бонді виданню The New York Post.

Після того, як наприкінці грудня федеральний уряд посилив свої імміграційні перевірки та рейди, і в низці міст значно зросла кількість арештів, пов’язаних з імміграцією, у рамках обіцянки Дональда Трампа боротися з нелегальними іммігрантами, мер Чикаго Брендон Джонсон заявив, що буде підтримувати чинні закони міста і штату.

"Незалежно від того, хто в Білому домі, Чикаго - це місто, яке відкриває свої обійми людям з усього світу. Ми продовжуватимемо захищати громадянські права та права людини, і ми вітаємо всіх людей і сім’ї, які хочуть працювати, жити й процвітати тут, у нашому улюбленому місті", - сказав він 28 січня.

Мера Чикаго і мерів трьох інших великих міст – Бостона, Денвера та Нью-Йорка – у березні викликають до Конгресу з проханням надати свідчення та передати всі документи, пов’язані з "політикою міста-прихисту для іммігрантів".

Федеральні агенти США посилили арешти, пов’язані з імміграцією, у кількох американських містах у рамках обіцянки президента Дональда Трампа боротися з нелегальними іммігрантами.

Відповідальний за прикордонний контроль США Том Гоман у січні відвідував Чикаго, щоб на власні очі побачити роботу федеральних правоохоронних органів.

В інтерв’ю Голосу Америки наприкінці січня Гоман пояснив, що законослухняні іммігранти, які перебувають в країні легально, не є центром уваги правоохоронців:

"Зараз ми зосереджені на загрозах громадській безпеці та національній безпеці. Це наша мета номер один. Отже, у нас є всі наші урядові операції — це не лише імміграційна та митна служба, яка шукає цих злочинців, це Адміністрація з боротьби з наркоторгівлею, ФБР, і Бюро з питань обігу алкоголю, тютюну, зброї та вибухівки, Служба маршалів… це загальнодержавний підхід до пошуку злочинців по всій території США. Ми збираємося працювати в кожному місті в цій країні та заарештовувати тих, хто перебуває в країні нелегально і має кримінальну судимість".

Як заявила в середу, 5 лютого, під час брифінгу речниця Білого дому Керолайн Левітт, від моменту інавгурації Дональда Трампа імміграційні та митні служби затримали понад 8000 осіб іммігрантів, понад 460 із них уже звільнили.

"Ми робимо все можливе, щоб депортувати та затримувати нелегальних іммігрантів, але нам потрібна допомога Конгресу, щоб збільшити фінансування прикордонного патруля та Міграційної та митної служби США, щоб збільшити можливості тримання в наших установах".

Як повідомляв Голос Америки, президент Гватемали Бернардо Аревало у середу, 5 лютого, після зустрічі з держсекретарем США Марком Рубіо заявив, що прийматиме на 40% більше депортаційних рейсів зі Сполучених Штатів, при чому як своїх громадян, так і виселених зі США громадян інших країн.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG