Новобраний президент США Дональд Трамп розкритикував рішення адміністрації Джо Байдена дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по території Росії. Про це в понеділок, 16 грудня, Трамп заявив під час виступу перед пресою в резиденції в Мар-а-Лаго, у Флориді.
"Я не думаю, що вони повинні дозволяти удари ракетами на 200 миль углиб Росії. Я вважаю, що це була погана річ, і це призвело до залучення корейців, Північної Кореї", - сказав Трамп.
Він зазначив, що таке рішення спричинило багато поганих наслідків, і розкритикував, що рішення ухвалили перед початком роботи нової президентської адміністрації у США:
"Я не думаю, що це слід було дозволяти... І точно не за кілька тижнів до того, як я прийду до влади. Чому вони зробили це, не спитавши мене, що я думаю?"
Трамп заявив, що не дозволив би ухвалити таке рішення.
" Я думаю, що вони зробили велику помилку", - додав він.
На запитання про те, чи скасує він дозвіл на далекобійні удари, коли вступить на посаду, Дональд Трамп відповів, що може це зробити:
"Можливо. Так, робити це було дурістю".
Раніше в інтерв'ю Time, записаному 25 листопада, Трамп повторив свою тезу про те, що у війні відбувається ескалація та розкритикував удари вглиб Росії:
"Я рішуче не погоджуюсь з запуском ракет на сотні миль в Росію", - сказав він, зазначивши, що таким чином "ми лише сприяємо ескалації війни і робимо ще гірше. Цього не мали дозволяти. Зараз це робиться не лише з ракетами, але і з іншими видами зброї. Я гадаю, це велика помилка, дуже велика помилка".
На пресконференції 16 грудня Трамп також зазначив, що у процесі зусиль щодо припинення війни в Україні є "невеликий прогрес".
Радник Білого дому з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі нещодавно заявив, що чинна адміністрація до кінця терміну зосередиться на наданні Україні найкращих важелів для переговорів.
19 листопада західні медіа повідомили про перші удари ATACMS по складах у Брянській області Росії. Зокрема видання New York Times писало про те, що адміністрація Байдена дозволила використовувати балістичні ракети для ударів вглиб Росії на тлі участі військових КНДР у війні.
Дивіться також: