Спеціальні потреби

Від Папи Римського до НАТО: Трамп прибув до Брюсселя на саміт Альянсу


Президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель у Брюсселі, 24 травня, 2017.
Президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель у Брюсселі, 24 травня, 2017.

Президент США зустрічається з лідерами НАТО в Брюсселі



У середу в ході своєї першої закордонної поїздки на посаді президента Дональд Трамп прибув до Брюсселя, де він зустрінеться з лідерами країн-членів НАТО. Деякі з них, як і раніше, стурбовані ставленням президента США до оборонного союзу, в якому Вашингтон відігравав центральну роль з моменту його заснування в розпал «холодної війни».

Президент Трамп заявив, що його думка про НАТО змінилася після зустрічі з генеральним секретарем Єнсом Столтенберґом минулого місяця.

Під час передвиборчої кампанії Трамп викликав занепокоєння серед країн-членів НАТО після того, як пообіцяв, що США займуть ізоляціоністські і націоналістичні позиції. Однак, як відзначають аналітики, цей план в кінцевому підсумку виявився нереалістичним.

«Раніше він був погано інформований, - зазначає аналітик Джеймс Ґолдґаєр.- Поки що неясно, наскільки краще він поінформований сьогодні, але досить важко просто відкинути Альянс, який Сполучені Штати висунули на передову своєї політики і національної безпеки ще в 1949-му році».

Радники Трампа заявляють, що президент передасть Брюсселю наступне послання.

«Президент Трамп розуміє, що концепція «Америка понад усе» (America First – ГА) не означає тільки Америка, - пояснює помічник президента з національної безпеки Герберт Реймонд Макмастер. - Навпаки, пріоритизація інтересів Америки означає зміцнення союзів та партнерських відносин, які допомагають нам розширити наш вплив і підвищити безпеку американського народу».

Проте, Трамп продовжує наполягати на тому, що всі країни-члени НАТО повинні нести відповідний фінансовий тягар, виконуючи обіцянку про виділення 2% ВВП на оборонні потреби.

«Питання в тому, які результати цих інвестицій? Відповівши на нього, членам НАТО належить зробити багато чого. Вони тільки почали необхідні інвестиції. Після цього, звичайно, вже буде необхідно зібрати багатонаціональні сили і об'єднати їх в єдину бойову одиницю», - підкреслює аналітик з Американської ради із закордонної політики Стівен Бланк.

Прихильники НАТО відзначають, що в умовах більш агресивної позиції Росії, глибоких криз на Близькому Сході і триваючої боротьби з тероризмом в Афганістані та інших регіонах, оборонний Альянс актуальний - як ніколи. Вони сподіваються, що на саміті в Брюсселі лідери НАТО зможуть переконати в цьому президента США.

Дивіться також: Білий дім запропонував бюджет-2018. Чи будуть скорочення на допомогу для України?

Білий дім запропонував бюджет-2018. Чи будуть скорочення на допомогу для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

  • 16x9 Image

    Стів Герман

    Головний національний кореспондент Голосу Америки. Колишній голова бюро Голосу Америки в Білому домі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG