Президент Трамп видав наказ, який скасовує деякі обмеження, введені президентом Обамою, та інструктує міністра внутрішніх справ переглянути плани використання ділянок для видобутку вуглеводнів, зокрема на шельфі в Арктиці та в Атлантичному океані.
Міністр внутрішніх справ США Раян Зінке зазначив, що буріння на територіях, які знаходяться у віданні його міністерства, непідтверджені запаси сягають 90 мільярдів барелів нафти та 327 трильйонів кубометрів газу. Зінке зазначив: «Цей наказ закріпить наш стан світового лідера в енергетиці і посилить енергетичну безпеку на благо американського народу у відповідності до існуючих суворих екологічних вимоги».
Нам легко казати зараз, щоб Європа долучалась до наших санкцій (проти Росії), але якщо вони отримують чверть своїх енергетичних поставок з країни, щодо якої треба діятиТом Тіллі
Під час вчорашніх слухань у Сенаті стосовно політики санкцій проти Росії, сенатор- республіканець Том Тіллі наголосив на геополітичному аспекті зниження регуляторних бар’єрів у видобутку вуглеводнів у США. «Нам легко казати, щоб Європа долучалась до наших санкцій (проти Росії), але якщо вони отримують чверть своїх енергетичних поставок з країни щодо якої треба діяти, це впливає на їх рішення». У своїх свідченнях перед Сенатом посол Ніколас Бернс погодився, що зростання ескспорту газу із США може зменшити геополітичний вплив Росії на Європу.
З тим, розширення районів, де дозволене буріння, не означає, що компанії будуть готові інвестувати в нові свердловини, адже буріння вимагає значних коштів, які можуть і не окупитись через падіння світових цін на нафту. Також, не останнім фактором є спротив місцевої влади та екологічних активістів, які вже виступили проти планів Трампа.
Жаклін Савітс з неурядової екологічної організації Океана заявила: «Потрібні розумні і жорсткі стандарти задля забезпечення контролю над енергетичними компаніями не діють безконтрольно. Без таких стандартів майбутнє принесе Америці більше розливів нафти і розбудову промислових пейзажів на узбережжі».
Дивіться також: Як протистояти Росії – вирішували на слуханнях у Сенаті США.