Президент США Дональд Трамп вимагає вибачень від єпископки Єпископальної церкви Вашингтона Маріанн Бадде, яку він назвав “так звана єпископка” та від самої церкви у своєму пості в соцмережі Truth Social.
Маріанн Бадде, перша жінка, обрана на цю посаду, як повідомляв Голос Америки, попросила Трампа під час проповіді у Національному соборі Вашингтона, де він був присутнім після інавгурації, мати милосердя до "людей, які бояться" його приходу до влади – представників сексуальних та інших меншин та іммігрантських громад.
“Дозвольте звернутися до Вас, пане президенте, з одним останнім проханням. Мільйони віддали Вам свою довіру, і, як Ви вчора сказали, Ви відчули чудо, створене рукою люблячого Бога. Іменем нашого Бога я прошу Вас мати милосердя до людей у нашій країні, які зараз налякані", – сказала єпископка.
Вона додала, що є геї, лесбійки та трансгендерні діти, у демократичних, республіканських та незалежних родинах, які "бояться за своє життя".
Трамп назвав її слова “недоречними”, а службу “дуже нудною та ненатхненною”.
Єписокопку Бадде президент назвав “ліворадикальною ненависницею Трампа”.
“Вона ввела свою церкву у світ політики в дуже непристойний спосіб”, – заявив він та дорікнув, що єпископка “не згадала про велику кількість нелегальних мігрантів, які прийшли в нашу країну і вбили людей”.
“Вона не дуже добре виконує свою роботу! Вона та її церква повинні вибачитися перед громадськістю!” – написав Дональд Трамп.
Конгресмен Майк Коллінз приєднався до звинувачень Трампа та написав у мережі Х (колишній Twitter), що авторку проповіді “слід внести до депортаційного списку”.
У своїй промові Бадде зауважувала, що багато іммігрантів прибирають офіси, збирають врожаї та пакують м'ясо на птахофермах, працюють по ночах у шпиталях, роблять роботу, яка потрібна американцям, живуть чесною працею, сплачують податки і не мають відношення до злочинності.
Після служби Трамп сказав, що вони "могли б зробити і краще" і йому не дуже сподобалось, він також сказав, що проповідь була "не надто захоплююча", коли його попросили відреагувати.
Але, як зауважує Reuters, можливо, через те, що подія стала вірусною в соціальних мережах, президент знову виступив на своїй платформі Truth Social через кілька годин з різкими словами про Бадде.
Трамп і Біблія
Як повідомляв Голос Америки, на відміну від минулої інавгурації, Трамп у Капітолії не поклав руку на Біблію, коли складав присягу.
Капеланка Палати представників США Маргарет Кіббен відмовилася прокоментувати цей момент та сам протокол інавгурації Голосу Америки.
А адвокат Петро Піддубний із Американсько-української асоціації юристів Ukrainian American Bar Association (UABA), заснованої 1977 року, нагадав, що стаття 6 (зокрема пункт 3) Конституції США не визначає це обов’язковим за законом.
“Президент, згідно з Конституцією, повинен скласти присягу або підтвердження [засвідчити зобов'язання підтримувати Конституцію]. Це не мусить бути рука на Біблії, це просто традиція”, – пояснює Піддубний.
Батьки-засновники “залишили це відкритим для тих, хто є атеїстом”, — цитує агенція Reuters Джеремі Сурі, професора історії Техаського університету в Остіні та президентського науковця.
Сам Дональд Трамп неодноразово заявляв, що Бог врятував його, зокрема, під час замаху на життя.
Перед виборами він оголосив продаж спецвидання Біблії за 59,99 доларів США.
"Змусимо Америку знову молитися. Оскільки ми наближаємось до Страсної п’ятниці та Великодня, я закликаю вас придбати копію Біблії «Боже, благослови США»", – писав Трамп торік, продаючи книгу.
За інформацією AP, це оголошення було зроблено у той момент, коли Трамп "зіткнувся з серйозною фінансовою кризою через зростання судових позовів, бо він бореться з чотирма кримінальними обвинуваченнями разом із низкою цивільних звинувачень."
Американський суспільний мовник PBS повідомив торік, що тисячі примірників Біблії Дональда Трампа були надруковані у Китаї - країні, яку він сам "неодноразово звинувачував у викраданні робочих місць американців і залученні до нечесних торгових практик".
Дані, перевірені агенцією Associated Press, свідчать, що на початку 2024 року друкарня у китайському місті Ханчжоу відправила близько 120 000 Біблій до Сполучених Штатів.