Спеціальні потреби

Трамп номінує бізнесмена фінансового ринку на посаду міністра фінансів США


Архівне фото - Засновник Key Square Group Скотт Бессент виступає на передвиборній кампанії кандидата в президенти від Республіканської партії та колишнього президента США Дональда Трампа в Північній Кароліні, 14 серпня 2024 року.
Архівне фото - Засновник Key Square Group Скотт Бессент виступає на передвиборній кампанії кандидата в президенти від Республіканської партії та колишнього президента США Дональда Трампа в Північній Кароліні, 14 серпня 2024 року.

У п'ятницю ввечері новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що призначить менеджера хедж-фонду Скотта Бессента на посаду міністра фінансів.

62-річний Бессент є засновником хедж-фонду Key Square Capital Management і працював у Soros Fund Management з 1991 року. Якщо його кандидатуру схвалять, він стане першим відкритим гомосексуалістом міністром фінансів країни. Він прихильник зменшення бюджетного дефіциту і заявив, що працюватиме над зниженням державного боргу США.

Бессент, мільярдер, у минулому прихильник демократів, тепер є палким прихильником Трампа.

"Цей виборчий цикл — останній шанс для США вибратися з гори боргів, і не перетворитись на демократію європейського зразка", — сказав він Bloomberg у серпні.

Він підтримує план Трампа знизити податки і сказав, що мита під будуть введені в першу чергу на китайські товари.

Трамп заявив: "Скотта глибоко поважають як одного із провідних світових міжнародних інвесторів, геополітичних і економічних стратегів".

Бюджет, праця та житло

У п'ятницю Трамп оголосив і інші номінації.

Обраний президент заявив, що висуне Рассела Турлоу Войта на посаду директора Управління та бюджету. Войт виконував таку ж роль у першій адміністрації Трампа.

"Расс багато років працював у відділі державної політики у Вашингтоні, округ Колумбія, і агресивно скорочує витрати і проводить дерегуляцію, що допоможе нам реалізувати нашу програму "Америка насамперед" в усіх установах", — заявив Трамп.

Войт брав участь в розробці плану консерваторів для другого президентства Трампа під назвою "Проєкт 2025", від якого Трамп дистанціювався під час кампанії.

Трамп також обрав на посаду міністра праці конгресвумен від штату Орегон Лорі Чавес-Деремер, яка програла переобрання до Конгресу.

Трамп зазначив: "Потужна підтримка Лорі як від бізнесу, так і від працівників гарантує, що Міністерство праці зможе об’єднати американців різного походження за нашою програмою для безпрецедентного національного успіху — зробити Америку багатшою, заможнішою, сильнішою та процвітаючою, ніж раніше!"

Зрештою, Трамп номінував Скотта Тернера на посаду міністра житлових питань. Тернер — колишній футболіст, який працював у першій адміністрації Трампа в якості виконавчого директора Ради можливостей Білого дому.

Трамп сказав, що Тернер допоміг на цій посаді "спрямовувати безпрецедентні зусилля, які змінили найбідніші громади нашої країни".

Охорона здоров'я та національна безпека

У п’ятницю ввечері новообраний президент також оголосив про номінацію лікарки сімейної медицини та співавторки Fox News Джанетт Нешейват на посаду генерального хірурга, колишнього конгресмена та лікаря Дейва Велдона на керівництво Центрами з контролю та профілактики захворювань, а хірурга Мартіна Макарі очолювати Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів.

Трамп назвав Нешейват "палкою захисницию і сильним комунікатором профілактичної медицини та громадського здоров’я".

Що стосується національної безпеки, Трамп оголосив у п’ятницю, що обрав колишнього чиновника Держдепартаменту Алекса Вонга заступником радника з національної безпеки. У заяві Трамп сказав, що Вонг, який був заступником спеціального представника з питань Північної Кореї під час його першої адміністрації, "допоміг домовитися про мій саміт з північнокорейським лідером Кім Чен Ином".

Трамп також обрав консервативного коментатора Себастьяна Горку на посаду старшого директора Білого дому з питань боротьби з тероризмом, заявивши, що він має понад 30 років досвіду роботи в сфері національної безпеки.

Архівне фото - Колишня прокурорка Флориди Пем Бонді виступає на Конференції консервативних політичних дій в Орландо, Флорида, 26 лютого 2021 р..
Архівне фото - Колишня прокурорка Флориди Пем Бонді виступає на Конференції консервативних політичних дій в Орландо, Флорида, 26 лютого 2021 р..

Генеральний прокурор

У четвер Трамп заявив, що висуне Пем Бонді на посаду генерального прокурора. Трамп новінував Бонді, після того, як колишній еконгресмен-республіканець Метт Гейтц зняв свою кандидатуру через розголос розслідування звинувачень у правопорушеннях сексуального характеру і вживанні наркотиків.

59-річна Бонді дотримується консервативних поглядів, активно підтримує Трампа.

Вона входила до команди адвокатів Трампа під час його першого процесу імпічменту та відіграла провідну роль у його спробах скасувати результати виборів 2020 року.

На початку своєї адвокатської кар’єри Бонді працювала прокурором і речницею в окрузі Гіллсборо, де вона була помічником державного прокурора. У 2010 році вона стала першою жінкою-генеральним прокурором штату Флорида.

Деякі номінації викликають дискусії

Декілька інших номінантів Трампа викликають суперечки, включаючи кандидата на посаду міністра оборони Піта Гегсета, ведучого ток-шоу Fox News і військового ветерана; номінанта на посаду міністра охорони здоров’я та соціальних служб Роберта Ф. Кеннеді-молодшого, скептика щодо вакцин; і кандидатки в директори національної розвідки Тулсі Габбард.

Наступного року республіканці матимуть перевагу в Сенаті 53-47, а демократи будуть проти будь-якого кандидата, схвалення може не відбутись, якщо лише чотири республіканці проголосують проти.

Але недавня політична історія США свідчить на їх користь. З 1989 року Сенат не голосував проти кандидата в президентський кабінет, причому члени обох політичних партій висловлювали велику повагу до того, щоб нові президенти призначали урядових керівників на свій вибір.

В статті використано матеріали Associated Press і Reuters.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG