Президент США пропонує Україні допомогу у війні проти Росії в обмін на доступ до рідкісноземельних елементів на 500 мільярдів доларів. І Україна “фактично погодилась” на це. Про це 10 лютого повідомив президент Дональд Трамп інтерв'ю Fox News.
“Вони [українці]мають надзвичайно цінні землі, з погляду рідкоземельних елементів, з погляду нафти та газу, інших речей. Я хочу, щоб наші гроші були в безпеці”, - сказав Дональд Трамп.
"Я сказав їм, що хочу еквівалент рідкісноземельних елементів на 500 мільярдів доларів. І вони, по суті, погодилися це зробити", - заявив президент.
Дональд Трамп також наголосив на ризиках, з якими мають справу США, вкладаючи в оборону України, мовляв, Росія може окупувати ще більше території.
“Ми витрачаємо сотні мільярдів доларів.І ви знаєте, вони можуть укласти (мирну - ред.) угоду, вони можуть не укласти угоду. Можливо, колись вони (українські землі - ред.) будуть російськими, а можуть і не бути російськими, але усі наші [вже] гроші будуть там. І я кажу: я хочу їх повернути", - так Дональд Трамп пояснив, що США намагаються убезпечити вкладання коштів в Україну.
Президент США в інтерв'ю Fox News додав, що його адміністрація "за останній тиждень" досягла "величезного прогресу" у справі припинення російсько-української війни.
При цьому президент не відповів на запитання журналіста як саме він збирається тиснути на Володимира Путіна. Натомість Дональд Трамп повторив тезу про те, що якби він був при владі, то війна б не почалась.
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до співпраці зі США, щоб захистити важливі ресурси, такі як запаси титану, необхідного для авіаційної та космічної промисловості, та урану, що використовується для ядерної енергетики та зброї, які можуть потрапити до рук недругів США.
За словами Зеленського, менше 20% мінеральних ресурсів України, включаючи близько половини її родовищ рідкісноземельних металів, перебувають під російською окупацією.
"Україна володіє одними з найбільших у Європі запасами стратегічних ресурсів, і захист України означає також захист цих ресурсів. Того, що може зміцнити нашу державу й наших партнерів, або Росію та її спільників", – написав Зеленський у мережі Х .
Дивіться також: