Популярний республіканський кандидат у президенти США Дональд Трамп має бізнес-інтереси у Росії, а його політична позиція щодо Росії може бути пов'язана із бажанням отримати сприяння для його бізнес проектів з боку офіційної Москви. Про це у виданні BloombergView пише політичний аналітик Джош Рогін.
"Трамп рідко говорить про те, як він десятиріччями намагався побудувати бізнес спочатку у СРСР, а потім - у Росії. Хороші відносини між Вашингтоном та Московою потенційно можуть обернутись прибутками для бізнес-конгломерату Трампа Trump Organization", - пише Рогін.
Доки Трамп не став кандидатом у президенти його жага стати популярним у Росії викликала менше занепокоєння
"Лише кілька років тому - у 2013-му - Трамп вів переговори із російським девелопером Арасом Агаларовим та іншими бізнесменами про будівництво у Москві копії девелоперського проекту Трампа SoHo у Москві. Іншим партнером Трампа в угоді по SoHo був Алекс Шапір, син грузинського мільярдера, російського девелопера Таміра Шапіра", - відзначає дослідник.
Сам Трамп до останнього часу не приховував інтересу у веденні бізнесу у Росії.
"Я приваблюю російський ринок нерухомості. У мене прекрасні взаємини з багатьма росіянами, і я був у кімнаті із майже усіма олігархами”,- заявив Трамп американському виданню The Real Estate Weekly у 2013.
Щонайменше можна говорити про порушення: позиції кандидата щодо закордонної політики дуже зручно вибудувані довкола його бізнес-інтересів
Рогін пише, що Трамп здійснив подорож до СРСР у 1987-му з метою провести перемовини щодо будівництва готелів у Москві та Санкт-Петербурзі. За 10 років потому мільярдер розповідав виданню New Yorker про бізнес-мандрівки до Росії заради участі Trump Organization у проектах будівництва хмарочосів та готелів у Москві, включно із реконструкцією готелів "Москва" та "Росія".
За словами дослідника, у 90-х Трамп подорожував до Росії із девелопером Говардом Лобрером. Останній, за словами Трампа, інвестував значні суми у Росію і був одним із найкращих друзів нинішнього претендента на номінацію від Республіканської партії.
Те, що добре для Trump Organization не обов'язково є благом для США
Попри те, що немає видимих підстав говорити, що прагнення Трампа заробити у Росії були успішними, мільярдер не відмовлявся від своїх планів. Так у 2008-му Trump Organization заявила, що планує будівництво елітних квартир та готелів у Москві, Санкт-Петербурзі та Сочі, а також ліцензувати бренд Trump для використання у інших проектах. Про це зокрема заявляв того року син Трампа у ході спеціалізованого заходу Real Estate in Russia.
Джош Рогін також відзначає, що син Трампа здійснив декілька мандрівок до Росії у розпал обвалу ринку нерухомості у США.
"Доки Трамп не став кандидатом у президенти його жага стати популярним у Росії викликала менше занепокоєння. Тепер це вже конфлікт інтересів. Щонайменше можна говорити про порушення: позиції кандидата щодо закордонної політики дуже зручно вибудувані довкола його бізнес-інтересів. Але те, що добре для Trump Organization не обов'язково є благом для США", - пише Рогін.
Коментуючи статтю, відомий американський журналіст Джемі Кірчик, відомий критикою Дональда Трампа та Кремля, відзначив, що Трампа можна би назвати "по суті російським олігархом".
Дивіться також: Обама розповів, що загроза Україні з боку Росії ніколи не зникне