Спеціальні потреби

Дональд Трамп обирає політичних прихильників на найвищі посади у своїй адміністрації


Експрезидент Дональд Трамп та сенатор Марко Рубіо під час агітації у Північній Кароліні, 4 листопада 2024 року. Фото REUTERS
Експрезидент Дональд Трамп та сенатор Марко Рубіо під час агітації у Північній Кароліні, 4 листопада 2024 року. Фото REUTERS

Новообраний президент США Дональд Трамп швидко формує свою нову адміністрацію республіканцями, які були найбільш політично лояльними до нього за першого президентства з 2017 по 2021 роки.

За даними кількох американських медіа, Трамп вирішив призначити сенатора від Флориди Марко Рубіо державним секретарем США, головним дипломатом країни, а губернаторку Південної Дакоти Крісті Ноем — очільницею міністерства внутрішньої безпеки.

І Рубіо, і Ноем кілька місяців тому входили до списку можливих напарників Трампа на посаду віцепрезидента. Попри те, що Трамп обрав своїм напарником сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса, Рубіо і Ноем залишились вірними Трампу.

Посадовців на міністерські посади має затвердити Сенат, де більшість мають республіканці.

Своїм радником з національної безпеки новообраний президент пропонує Майкла Волза, конгресмена із Флориди. На початку цього року Волз був співавтором законопроєкту щодо перейменування міжнародного аеропорту імені Даллеса біля Вашингтона на честь Дональда Трампа.

У понеділок Трамп також номінував Томаса Хомана, колишнього виконувача обов’язків керівника імміграційної служби у своїй першій адміністрації, своїм "прикордонним царем", як висловився новообраний президент. Якщо його затвердить Сенат, Хоман очолить зусилля з депортації незадокументованих іммігрантів, які проживають у США. CNN також повідомило, Стівен Міллер, ще один прихильник антимігрантських заходів, буде призначений заступником голови нової адміністрації з питань політики.

Колишнього губернатора Арканзасу Майка Гакабі було номіновано на посаду посла США в Ізраїлі, мовиться у заяві перехідної команди Трампа.

Свою палку прихильницю Елізу Стефанік, конгресменку із Нью-Йорка, Трамп обрав на посаду посолки США в ООН.

Перед днем голосування в інтерв'ю ведучому подкасту Джо Рогану Дональд Трамп заявив, що його найбільшою помилкою під час першої каденції було наймання "поганих або нелояльних людей".

"Я вибрав деяких людей, яких не повинен був вибирати", — сказав він.

Деякі з топпосадовців, обраних Трампом тоді, включно із колишнім керівником штабу Джоном Келлі та радником з національної безпеки Джоном Болтоном, стали його різкими публічними критиками після того, як Трамп їх усунув. Під час цьогорічної кампанії Келлі сказав, що Трамп відповідає визначенню "фашистського" правителя. Тоді як сам Трамп назвав Келлі "хуліганом, проте слабкою людиною", а Болтона зневажливо назвав "ідіотом".

Напередодні виборів Болтон заявив: "Трамп очікуватиме від високопоставлених кандидатів на другий термін вірності. Він хоче "так-чоловіків" і "так-жінок".

Варто зауважити, що Марко Рубіо різко сперечався із Дональдом Трампом під час праймеріз Республіканській партії на президентських перегонах 2016 року. Рубіо тоді висміював Трампа, згадуючи про його "маленькі ручки" та "помаранчеву засмагу". Трамп у відповідь називав його "маленьким Марко".

Втім під час цьогорічної кампанії Рубіо, як і багато інших колишніх критиків Трампа, став його завзятим прихильником. Рубіо проявив себе зовнішньополітичним "яструбом", дотримуючись жорсткої позиції щодо відносин США з Китаєм, Іраном, Венесуелою та Кубою.

У Рубіо були розбіжності з республіканцями, які скептично ставилися до участі США в закордонних конфліктах, наприклад, щодо допомоги Україні у війні проти Росії. Втім нещодавно він сам голосував проти посилення військової допомоги США Україні, тоді як Трамп також висловив скептицизм щодо масштабів допомоги США Києву.

В інтерв'ю NBC News у вересні Рубіо сказав: "Думаю, українці були неймовірно сміливими та сильними у протистоянні Росії. Та зрештою ми (США - ред.) фінансуємо війну, яка зайшла у глухий кут, і її потрібно завершувати, інакше цю країну відкинуть на 100 років назад".

"Я не на боці Росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться шляхом переговорів", — сказав Рубіо.

Крістін Ноем стала популярною серед консерваторів після того, як відмовилась запроваджувати обов'язкове носіння маски під час пандемії COVID-19 у 2021 році.

Вона мала шанси стати кандидаткою у віцепрезиденти, але потрапила під критику після того, як написала в мемуарах, що застрелила "непіддатливу" до тренування собаку, яку "ненавиділа" на своїй сімейній фермі.

Майкл Волз — колишній офіцер Сил спеціальних операцій армії США (зелені берети), який поділяє погляди Трампа щодо нелегальної імміграції та скептицизм щодо подальшої підтримки України з боку Америки.

Водночас Волз критикує активність Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та заявив, що Сполучені Штати повинні бути готові до потенційного конфлікту в регіоні.

У середу, 13 січня, Дональд Трамп планує низку зустрічей у Вашингтоні. Зокрема, він має зустрітися із президентом Джо Байденом, який переміг Трампа на виборах 2020 року. Щоправда, чотири роки тому Трамп відмовився зустрітись із Байденом, наполягаючи на тому, що вибори були сфальсифіковані.

Трамп також планує зустрітися з республіканцями в Палаті представників американського Конгресу.

Читайте також:

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG