Сенат США своїм голосуванням 12 лютого затвердив Тулсі Габбард на посаду директора національної розвідки США.
Голосування за номінантку Дональда Трампа розділилося за партійною лінією: майже всі республіканці - "за", усі демократи -"проти". Колишній лідер Республіканської партії у Сенаті Мітч Макконнелл проголосував "проти".
"На мою думку, Тулсі Габбард не змогла продемонструвати, що вона готова взяти на себе цю величезну національну довіру. Ескалація Росією неспровокованої агресивної війни проти України загрожує американським інтересам і є виключною відповідальністю Володимира Путіна. Доручати координацію розвідувального товариства комусь, хто не може визнати ці прості факти, є непотрібним ризиком", - пояснив свою позицію провідний республіканець Мітч Макконнелл після голосування.
Серед 100 голосів у Сенаті, фінальні голоси розділились 52 проти 48. Жоден демократ не підтримав Тулсі Габбард на цю посаду.
"Я іще не бачив, щоб кандидат на посаду директора нацрозвідки так охоче ставив під сумнів висновки американських спецслужб, і водночас так легко сприймав російську дезінформацію. І авжеж, мене турбує її послідовна демонстрація слабкості проти Росії, коли справа доходить до вторгнення Путіна в Україну", - йдеться у заяві, яку лідер демократів Чак Шумер оприлюднив після голосування.
Кандидатці Тулсі Габбард потрібен був щонайменше 51 голос, щоб бути затвердженою на цю посаду. Її кандидатуру могли б погодити, навіть, якби вона отримала 50 голосів. Бо коли голоси діляться порівну, вирішальне слово залишається за віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. Саме так Сенат погодив на посаду міністра оборони США Піта Геґсета.
"Тулсі Габбард захищатиме всіх американців, захищатиме наші національні інтереси. Пані Ґаббард є патріоткою… Пані Ґаббард висловила готовність зменшити офіс цього відомства… він став значно більшим, ніж передбачалося, і перетворився на суцільну бюрократію… Пані Ґаббард планує притягати до відповідальності усіх, хто буде причетний до витоків секретної інформації, у повному обсязі закону", - заявив лідер республіканської більшості в Сенаті Джон Тун.
Республіканці займають 53 місця в Сенаті. Відтак, щоб відхилити якусь кандидатуру, яку номінував президент від Республіканської партії, проти кандидата мають проголосувати принаймні 4 однопартійці.
"Я дуже радий підтримати Тулсі Габбард на посаді нової директорки Нацрозвідки. Тулсі — офіцерка армії, яка сумлінно й вірно служила нашій країні понад два десятиліття. Я знаю її давно, і ми служили в одному резерві на Капітолійському пагорбі", — сказав сенатор-республіканець Ліндсі Грем після голосування.
"Кожен президент заслуговує на свою команду. Тулсі має довіру президента Трампа, і я впевнений, що вона добре йому служитиме", - додав він.
Далі на Тулсі Габбард чекає формальне прийняття присяги, після чого вона офіційно вступить на посаду. Вона стане 14-ю номінанткою Президента Трампа, яку Сенат погодив у нову адміністрацію.
Дивіться також: Номінантка на керівницю нацрозвідки США визнає, що "Путін розпочав війну в Україні".