Спеціальні потреби

Туреччина і Росія намагаються врегулювати взаємні відносини щодо конфлікту в Сирії


Президенти Путін і Ердоган
Президенти Путін і Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган мав у понеділок зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним в курортному місті Сочі. Це вже четверта зустріч цього року обох керівників після загострення відносин між ними з приводу збиття у 2015 році турецькими військами російського літака, який вів операції з бази сирійських ВПС.

Проте експерти кажуть, що, незважаючи на недавні знімки обох лідерів, які усміхаються і тиснуть руки один одному, їх відноси вказують на те, що між ними й далі залишається напруження.

«Путін і Ердоган, вони не довіряють один одному, це зокрема правда щодо Путіна. Він вважає Ердогана непередбачуваним», каже Галдун Солмазтурк, який очолює базовану в Анкарі дослідну групу Турецький інститут XXI століття. – «Це важлива проблема в міжнародних відносинах, і якщо не довіряєте своєму партнеру, ви не можете багато зробити».

Нашвидкоруч влаштована зустріч у Сочі відбулася після того, як Москва була змушена відстрочити міжнародну зустріч цього місяця в Астані на тему врегулювання громадянського конфілкту в Сирії. Туреччина погрожувала бойкотувати зустріч з приводу того, що Росія запросила на неї угруповання курдських сирійців PYD (політичне крило Загонів народної самооборони). Анказа звинувачує PYD у тому, що вона пов’язана з Комуністичною партією Курдистану, яка протягом десятиліть веде партизанську війну проти Туреччини.

«Росіяни запросили PYD до Астани, незважаючи на рішучі застереження з боку Туреччини, і те, що вона зробить, якщо вони поїдуть на зустріч. Отже я розглядаю це як дуже непевне», сказав експерт з міжнародних відносин Стамбульського університету імені Кадіра Гаса.

Москва, як і Сполучені Штати, підтримують сирійських курдів. Москва свідома, що її зв’язки з Анкарою дають важливі тактичні користі, тому вона поступає обережно, кажуть експерти. Обидві сторони збільшують співробітництво в Сирії, причому російські та турецькі війська співпрацюють для зміцнення безконфліктної зони в сирійській провінції Ідліб.

Операція в Ідлібі була головною темою розмов російського і турецького президентів. З часу прибуття турецьких військ до провінції, вони погрожували атакувати курдів в сусідньому регіоні Афрін, де розташовані також російські війська. Тепер, за всіма ознаками, Туреччина йде на поступки Росії, кажучи, що її війська займають лише оборонні позиції.

Дивіться також: Публікація «Райського досьє» сколихнула Великобританію та весь світ

Публікація «Райського досьє» сколихнула Великобританію та весь світ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

XS
SM
MD
LG