Спеціальні потреби

Більшість загиблих у турецькому теракті – німці


Теракт у Стамбулі
Теракт у Стамбулі

Прес-секретар Ради з національної безпеки Нед Прайс заявив, що США рішуче засуджують теракти, що сталися в Стамбулі.

Вибух, що стався сьогодні, 12 січня, в самому серці Стамбула забрав життя щонайменше десятьох людей, ще п’ятнадцятеро – отримали поранення. Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у телевізійному зверненні до країни.

Він також звинуватив у скоєнні теракту 28-річного смертника, який мав сирійські зв’язки й ніби-то нещодавно перетнув кордон Туреччини з Сирією. А отже теракт цілком може бути відповіддю так званої «Ісламської держави» на участь турецьких винищувачів у спільній з США кампанії авіаударів націлених проти цієї організації в Сирії.

Натепер відомо, що серед загиблих є і громадяни Туреччини, але переважна більшість убитих – німці.

Теракт стався в історичному центрі Стамбула на площі Султанахмет, яка є однією з головних туристичних принад міста. Саме на цій площі розташовані знамениті Блакитна мечеть і Софійський собор. Очевидці кажуть – під час теракту земля в буквальному сенсі здригнулася.

«Вибух пролунав близько 10:15 ранку. Він був дуже потужним. Я саме був на дворі, коли це сталося біля Німецького фонтану. Земля затремтіла так, ніби почався землетрус. Здійнялася паніка, в повітрі відчувався запах пороху, а люди почали тікати», – пригадує Галіл – власник крамниці на площі Султанахмет.

Продавець східних ласощів Адем, що працює на цій же площі каже – досі не може повірити в те, що сталося. «Стамбул – велике місто, багато що може в ньому статися, але щоб це було ось так у самому центрі Султанахмет – цього ніхто не очікував», – журиться він.

Ми зобов'язуємося продовжувати нашу співпрацю і підтримку в боротьбі проти тероризму
Рада з національної безпеки США

Через надзвичайну ситуацію прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу скликав термінову нараду з питань безпеки й пообіцяв боротися проти «Ісламської держави», і вдома, і в рамках очолюваної США коаліції. Ці слова прозвучали в унісон із заявою президента Ердогана.

«Цей випадок показав, що ми маємо ще міцніше єднатися в боротьбі з тероризмом та терористичними організаціями», - сказав Реджеп Ердоган.

Підтримала цю думку й канцлер Німеччини – Анґела Меркель.

Стамбул – велике місто, багато що може в ньому статися, але щоб це було ось так у самому центрі Султанахмет – цього ніхто не очікував
Адем

«Ми побачили, що під ударами вже опинилися Стамбул, Париж, Анкара, Туніс. Сьогодні міжнародний тероризм вкотре показав своє потворне обличчя. Саме тому, крім жалю, який ми висловлюємо сьогодні, ми повинні також вжити рішучих дій задля боротьби з тероризмом», – підкреслила Анґела Меркель.

Прес-секретар Ради з національної безпеки Сполучених Штатів Нед Прайс у вівторок також заявив, що США рішуче засуджують теракти, що сталися в Стамбулі.

«Наші думки і молитви із сім'ями усіх тих, хто був убитий чи отримав поранення. Ми стоїмо пліч-о-пліч разом із Туреччиною, яка є нашим союзником в НАТО, сильним партнером, і важливим учасником коаліції в боротьбі з «Ісламською державою», й у світлі цього нападу, ми зобов'язуємося продовжувати нашу співпрацю і підтримку в боротьбі проти тероризму», – йдеться в оприлюдненій ним заяві.

Нагадаємо, Туреччина перебувала в тривожному стані, ще від жовтня минулого року, коли подвійний теракт забрав життя сотні людей поблизу залізничного вокзалу в Анкарі. Більше того, напередодні Нового року турецька влада навіть скасувала святкування в тій самій Анкарі – через підозри про підготовку терактів у місті бойовиками «Ісламської держави».

Дивіться також: Ось що американські "ополченці" розповіли про свої вимоги

Ось що американські "ополченці" розповіли про свої вимоги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG