Спеціальні потреби

Війна в Україні показала, що у США не вистачить зброї у випадку війни з Китаєм - Білий дім


Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Фото: Reuters/Annabelle Gordon
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Фото: Reuters/Annabelle Gordon

Сполучені Штати можуть зіткнутися із серйозним браком боєприпасів у випадку війни з Китаєм. Про це заявив радник з нацбезпеки президента США Джейк Салліван, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень США на тему “Зміцнення оборонної промисловості США”.

“Не дай Боже, щоб ми потрапили в повномасштабну війну з КНР, — сказав Салліван. — Будь-яка війна з такою країною, як Китай, з такою армією, як у Китаї, призведе до дуже швидкого вичерпання запасів боєприпасів”.

Представник Білого дому наголосив на потребі інвестувати більше в оборонну промисловість країни й закликав новообраного президента США Дональда Трампа зосередитись на зміцненні військового виробничого потенціалу США.

“Здорова оборонно-промислова база означає здатність відновлюватися, розвиватися, будувати під час конфлікту, а не просто будувати перед конфліктом або готуватися до нього”, — сказав Джейк Салліван.

До завершення терміну адміністрації президента США Джо Байдена лишається менш ніж два місяці. Салліван закликав Конгрес і нову президентську адміністрацію втілити в життя пропозицію Байдена щодо створення фонду для поновлення боєприпасів.

Ініціатива передбачає виділення 500 мільйонів доларів на рік на закупівлю Пентагоном критичних боєприпасів, якщо вони закінчаться через війни, такі війна Росії проти України.

Джейк Салліван нагадав, що через російсько-українську війну США наростили виробництво артилерійських боєприпасів калібру 155-мм до 50 тисяч на місяць. До завершення каденції Байдена їх виробництво зросте до 55 тисяч на місяць.

Салліван також наголосив на необхідності протидії співпраці між Китаєм, Росією, Північною Кореєю та Іраном, які він назвав недругами США.

Про те, що США потребують посилити оборонну промисловість, наголосив під час слухань у Палаті представників Конгресу США 5 грудня конгресмен Раджа Крішнамурті.

“Диктатори в усьому світі стають дедалі агресивніші та шукають слабкості США і наших союзників. Тоді як наша оборонна промисловість намагається підтримати Україну, одночасно стримуючи агресію в Індо-Тихоокеанському регіоні, Комуністична партія Китаю проводить те, що дехто називає наймасштабнішим нарощуванням військової сили з часів ІІ Світової війни. А Володимир Путін, зі свого боку, перевів Росію на повністю військову економіку”, - зауважив законодавець під час слухань у Конгресі на тему “Відновлення арсеналу демократії США” у четвер, 5 грудня.

За словами Крішнамурті, зміцнення оборонного комплексу - це не підготовка до війни, це спосіб не допустити війни.

“Диктатори звертають увагу, коли слабшає наша промислово оборонна галузь. І саме тоді стаються погані речі”, - зазначив конгресмен Крішнамурті.

Він зауважив, що США залежать від Китаю у виробництві багатьох компонентів військового призначення, що є вразливим місцем для країни.

“Історія говорить, що зараз нам потрібна сильна оборонно-промислова база, щоб стримати агресію та переконатися, що світові диктатори подумають, перш ніж втягувати США та світ у ще один катастрофічний конфлікт”, - додав він.

Наші критичні боєприпаси закінчаться менш ніж за тиждень війни з Китаєм
Кріс Брауз

Кріс Брауз, директор зі стратегії компанії Anduril Industries, що займається оборонними технологіями, погоджується із конгресменом. У своїх свідченнях на слуханнях в Конгресі він каже, що у випадку війни з Китаєм, критичні боєприпаси США можуть закінчитися менш ніж за тиждень.

“Роки військових ігор, включно з тими, за які відповідальний цей Комітет, свідчать про те, що наші критичні боєприпаси закінчаться менш ніж за тиждень війни з Китаєм. У це не важко повірити, якщо подивитись, скільки тактичної зброї витратила Україна лише за перші місяці війни з Росією. Зброї, яку США виробили за десятиліття”, - аналізує Кріс Брауз, який з 2014 по 2018 рік був директором апарату Комітету Сенату у справах збройних сил і тісно співпрацював із сенатором Джоном Маккейном.

Брауз переконаний, армія США готова до першого дня війни із великою державою, але не готова вистояти до 30-го дня.

“Конфлікт великих держав був би війною виробництва, виснаження та відновлення у масштабах, які майже не піддаються оцінці нашої оборонно-промислової бази. Якщо такий конфлікт трапиться, ми будемо готові до першого дня, але ми абсолютно не готові до 30 дня, не кажучи вже про 300-тий день”, - наголошує Кріс Брауз, автор книги “Ланцюг вбивств: захист Америки в майбутньому високотехнологічної війни”.

Він закликає американську владу більше інвестувати у власний оборонний комплекс, і для цього, каже, треба політична воля.

“Америці та нашим союзникам необхідно відновити арсенал демократії, і це досяжно, але лише якщо ми приймемо принципово новий підхід до того, як ми визначаємо, розробляємо та створюємо військову силу”, - зазначив експерт.

Дональд Трамп під час виборчої кампанії гостро критикував стан оборонної промисловості США. Зокрема, у вересні 2024 року під час виступу у штаті Вісконсин він заявив:

“У нас є такі люди, вони весь час хочуть воювати. Знаєте чому? Ракети коштують 2 мільйони доларів за штуку. Ось чому. Вони люблять скидати ракети скрізь”, - сказав кандидат Трамп, додавши про своєї попереднє президентство: “у мене не було воєн”.

Після виборів у своїй переможній промові Дональд Трамп, говорячи про безпеку, додав: “Ми хочемо мати безпеку. Ми хочемо, щоб усе було добре, безпечно... Ми хочемо сильну та потужну армію, і в ідеалі, щоб нам не потрібно було її використовувати”.

Дивіться також:

У Конгресі коментують, чи підтримають майбутню допомогу Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG