Спеціальні потреби

План Росії щодо українського дефолту провалився?


Україна не має оголошувати дефолт, незважаючи на несплату 3 мільярдів доларів боргу за облігаціями Росії - Андерс Аслунд.

Україна не має оголошувати дефолт, незважаючи на несплату 3 мільярдів доларів боргу за облігаціями Росії. Про це в коментарі «Голосу Америки» заявив економіст аналітичного центру «Атлантична рада» Андерс Аслунд.

Якщо Київ не визнає борг Януковича державним, найкращий спосіб реагувати на російські вимоги – просто ігнорувати їх, - вважає експерт.

Сьогодні спливає термін, коли Росія мала погодитись на реструктуризацію українського боргу за тими ж умовами, які прийняли міжнародні кредитори. Російський Мінфін напередодні заявив, що ці умови їх не задовольняють і вимагає від Києва сплатити повністю борг.

Арсеній Яценюк у відповідь заявив, що в разі невизнання Москвою «боргу Януковича» комерційним, Україна може позиватись до суду.

«Україна повинна нічого зараз не робити. Немає сенсу йти позиватися на росіян до суду», - розповідає Аслунд.

21 листопада на засіданні рада директорів Міжнародного валютного фонду планує скасувати правила, за якими забороняється надавати кредити тим країнам, що мають прострочені борги перед іншими державами

«МВФ планував це зробити рано чи пізно, але через Україну цей процес пришвидшиться», - сказав економіст «Атлантичної ради».

Україна повинна нічого зараз не робити. Немає сенсу йти позиватися на росіян до суду
Андерс Аслунд

За словами Аслунда, МВФ вже давно мав намір змінити правила кредитування, щоб зменшити вплив Китаю, який масово роздає кредити переважно країнам Африки. Китай не є членом Паризького клубу, до якого входять розвинені країни Заходу, що займаються здебільшого реструктуризацією державних боргів.

Раніше сьогодні низка американських ЗМІ з посиланням на джерела повідомила, що Міжнародний валютний фонд планує змінити політику кредитування, з тим щоб Росія не змогла заблокувати допомогу Україні обсягом 25 мільярдів доларів, якщо Київ допустить дефолт за борговими зобов'язаннями.

У Міжнародному валютному фонді поки що утримуються від визначення українського боргу: приватний він чи державний. Москва вважає його державним.

За російською позицією, якщо Україна не виплатить 3 мільярди доларів за викуплені Росією євробонди, Київ має оголосити дефолт. Відтак подальша програма кредитування України повинна була б заморозитись.

Дивіться також: Скільки сайтів закрились через СБУ, ДНР - підрахували правозахисники

Скільки сайтів закрились через СБУ, ДНР - підрахували правозахисники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG