Спеціальні потреби

Як українці у США боронять власний бізнес від мародерств і як ставляться до протестів?


Протест у Філадельфії, 1 червня 2020 (REUTERS/Bastiaan Slabbers)
Протест у Філадельфії, 1 червня 2020 (REUTERS/Bastiaan Slabbers)

64% від усіх американців підтримують мирний протестний рух. Чи беруть участь у демонстраціях українці, які живуть у США, як вони захищають свої компанії від мародерів і що українським громадянам радить посольство?

"Вчора з 6 години фактично до 12 ночі я став свідком того, що ніяк не можна назвати нормальним. Я закликаю вас, українці, самоорганізовуватись у групи людей і чинити оборону і опір грабункам. Ні в якому разі не нападати ні на кого".

Такий заклик до української громади у Чикаго і в інших містах, де мирні протести переросли у безпорядки й мародерства, отримав значний відгук у соцмережах. Автор цього й інших відео ресторатор Роман Трач розповів Голосу Америки, що готувався до відкриття свого ресторану Lawn, але змушений був заколотити вікна й чергувати там уночі, щоб уникнути грабунків. Так само роблять інші громади, наприклад, – італійці та латиноамериканці.

"Все в дуже спішному порядку барикадувалось, - розповідає Трач. - Якщо ще минулого тижня ми потребували масок від коронавірусу, то вчора кілька друзів питали: «Де ти взяв фанеру?» - Бо фанери не вистачає".

Роман став очевидцем грабунків місцевих крамниць і закладів і зміг зафільмувати це: "Я просто ввечері поїхав до себе на об’єкт і побачив, як поруч з моїм домом розбитий магазин алкоголю і звідти виносять пакунки і в машину пачками це вантажать. Я просто взяв камеру і почав знімати. Далі я проїхав у кав’ярню на Мілуокі і побачив як натовп біля Адідасу тусується, взяв камеру і фактично було відзнято, як ця вся агресія починається, як розбили ці двері і почали грабувати".

При цьому він наполягає, що варто розрізняти мародерів та мирних протестувальників за зміни у суспільстві. На цьому наголошує і Андрій Добрянський з Нью-Йорка, який представляє організації української діаспори – Український конгресовий комітет Америки та Світовий конгрес українців. Він каже, що поки діаспора не виступала із спільними заявами, українці з його оточення засуджують мародерів, але загалом підтримують мирний рух.

"Навіть тут в українській околиці моя подруга нині питала мене, чи я буду в парку на маніфестації. Це мирне, спокійне, тихе віче, що тримає 30 хвилин, і все, додому ідуть", - каже Добрянський.

Що українці у США думають про протести? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Тим часом, посол України у США Володимир Єльченко закликав співгромадян уникати місць масового скупчення людей і не брати участі у демонстраціях, аби не наражати себе на небезпеку.

"Виконувати безумовно рекомендації правоохоронних органів, в першу чергу, поліції США або Національної гвардії, яка також зараз долучена до охорони громадського порядку, - наголосив Єльченко. - І взагалі, якщо щось трапляється, то негайно виходити на зв’язок із посольством або з іншою дипломатичною установою України на території США, дзвонити, вимагати присутності консула".

Дипмісія також відкрила гарячу лінію, за якою варто звертатись у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Дивіться також: Нові розслідування у Сенаті: україно-американські відносини. Відео

Нові розслідування у Сенаті: україно-американські відносини. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Розсилка

Відео - найголовніше

Фінальні звернення Гарріс і Трампа: аналіз. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:17 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG