Спеціальні потреби

Українці на Олімпіаді-2024 "борються й за тих, кого убила Росія" – спортсмени несуть тягар війни


Франція посилили заходи безпеки на Олімпійських іграх. Французька поліція заарештувала "російських осіб" на тлі кампанії дезінформації порти ігор. Kirill KUDRYAVTSEV/AFP
Франція посилили заходи безпеки на Олімпійських іграх. Французька поліція заарештувала "російських осіб" на тлі кампанії дезінформації порти ігор. Kirill KUDRYAVTSEV/AFP

Українські спортсмени на Олімпіаді в Парижі несуть тягар війни, відзначає Associated Press. Після грандіозного відкриття змагань у французькій столиці почалися змагання, США і Китай вже мають перші медалі.

Американську команду олімпійців підтримав президент США Джо Байден, одягнувши символічний одяг на підтримку спортсменів своєї країни.

Україну на літніх Олімпійських іграх-2024 року представлять 140 спортсменів у 23 видах спорту. Це найменша кількістю спортсменів за всю історію участі в літніх Іграх, наголошує АР.

“Ми пишаємося своєю командою — чоловіками та жінками, які, незважаючи на цю агресивну війну, зуміли підготуватися до Олімпіади та втілити дух усіх українців. У них наша воля до перемоги та український характер”, – написав президент України Володимир Зеленський у мережі Х.

Він також наголосив у своїй заяві, що український прапор і гімн “стоять разом із усіма, хто поважає життя, людські цінності, принципи олімпізму та чесні правила”.

Натомість кілька атлетів з Росії та Білорусі братимуть участь в Олімпіаді лише як нейтральні окремі учасники зі значними обмеженнями.

Тим часом французька поліція заарештувала "російських осіб" на тлі російської кампанії дезінформації, спрямованої на те, щоб викликати страх і дискредитувати Олімпійські ігри.

Як повідомляв Голос Америки, Олімпійські ігри планують відвідати понад сто глав держав і урядів, членів королівських родин, а також й перша леді США Джилл Байден. Втім жодного російського чиновника з уряду Путіна не було запрошено через російську війну проти України.

“Коли ми читаємо новини, ми дуже засмучуємося, – розповіла журналістам Поліна Бугрова, 20-річна українська бадмінтоністка на своїх перших Олімпійських Іграх. – Але це також наша сила і наша можливість показати, наскільки ми сильні, що ми тут, що ми збираємося боротися до кінця”.

Бугрова – єдина бадмінтоністка від України на Олімпіаді. Будучи родом з Харкова, їй довелося евакуюватися за кордон, щоб продовжити тренуватись. Травма війни все ще глибоко вражає спортсменку: навіть за кордоном гучні звуки часто нагадують їй про бомбардування, пише АР.

Помешкання українських спортсменів в Олімпійському селищі прикрашені дитячими малюнками з надписами про перемогу і гаслом “Слава Збройним Силам України”.

“Тепліє на душі”, – каже, дивлячись на малюнки, фехтувальниця Ольга Харлан. Вона додала: “Ми хочемо завершити цей сезон успішно, тому що ми робимо це для нашої країни”.

Торік Харлан дискваліфікувала Міжнародна федерація фехтування за те, що вона після перемоги відмовилась потиснути руку спортсменці з Росії Анні Смірновій, яка виступала під нейтральним прапором і публічно підтримувала російську армію. Тоді на підтримку Харлан виступили спортсмени світового рівня та експерти.

Фехтувальниця поділилися, що підготовка до Олімпійських ігор цього року була складною — не лише через виснажливу рутину, типову для олімпійської спортсменки, а й через те, що їй довелося тренуватися за кордоном через війну в Росії, і вона довго не бачила свою родину.

“Ми боремося і виступаємо й за тих, хто, на жаль, не може сюди приїхати, тому що їх убила Росія, – сказала вона. – Це присвячується їм і всім нашим захисникам”.

Ольга Харлан
Ольга Харлан

Міжнародний олімпійський комітет заборонив росіянам і білорусам брати участь у командних видах спорту в Парижі, а ті, хто пройшов двоетапну процедуру перевірки, можуть змагатися індивідуально як нейтральні.

До змагань допустили спортсменів, які публічно не підтримували вторгнення Росії в Україну і не пов’язані з військовими або державними службами безпеки.

Еліна Світоліна з делегацією України на борту човна під час плавучого параду на річці Сена до церемонії відкриття Олімпійських ігор в Парижі 2024. Clodagh Kilcoyne/POOL/AFP
Еліна Світоліна з делегацією України на борту човна під час плавучого параду на річці Сена до церемонії відкриття Олімпійських ігор в Парижі 2024. Clodagh Kilcoyne/POOL/AFP

Делегація українських спортсменів під час відкриття Олімпійських ігор-2024 на річці Сена у Парижі співала українських пісень. Прапороносцями України цього року були тенісистка Еліна Світоліна та плавець Михайло Романчук.

Спортсмени з України пливуть на човні річкою Сена під час церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі 2024 року в Парижі, 26 липня 2024 року. Mauro PIMENTEL/AFP
Спортсмени з України пливуть на човні річкою Сена під час церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі 2024 року в Парижі, 26 липня 2024 року. Mauro PIMENTEL/AFP

Церемонія відкриття тривала уздовж річки Сени та біля Ейфелевої вежі, уперше в історії вийшовши за межі основного стадіону.

Селін Діон під олімпійськими кільцями і каскадом вогнів виконала гімн любові Едіт Піаф. На церемонії відкриття виступала і американська зірка Леді Ґаґа.

Китай уже отримав золото у двох змаганнях. Команда США виграла срібло у синхронних стрибках у воду з триметрового трампліна серед жінок, інформує CNN.

Брифінг. Олімпіада: диверсії на залізниці та спроби втручання Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG