Спеціальні потреби

Верховний суд США, ймовірно, збереже доступ до ліків для переривання вагітності


Учасниці акції на підтримку права жінки на переривання вагітності біля Верховного суду США, 26 квітня 2024. AP/
Учасниці акції на підтримку права жінки на переривання вагітності біля Верховного суду США, 26 квітня 2024. AP/

Верховний суд США, ймовірно, збереже доступ до ліків, які використовувалися майже у двох третинах усіх випадків припинення вагітності у країні за минулий рік.

26 березня у Вашингтоні відбувся розгляд першої справи найвищої судової інстанції США щодо абортів після того, як консервативні судді скасували два роки тому закон "Роу проти Вейда", що з 1973 року гарантував американкам право на аборти.

Протягом майже 90 хвилин дебатів у вівторок судді прийшли до висновку, що противники абортів, які оскаржували схвалення Адміністрації з контролю за харчами та ліками (FDA) препарату міфепристону та подальших дій щодо полегшення доступу до нього, не мають законного права або статусу подавати позов.

Таке рішення може залишити чинні правила, зокрема дозвіл надсилання препарату поштою без необхідності особистого візиту до лікаря, а також приймати ліки для стимулювання аборту протягом перших 10 тижнів вагітності.

Остаточне рішення Верховного суду у цій справі очікується у червні.

Репродуктивні права жінок - одне з гострих питань цьогорічної президентської виборчої кампанії.

Під час цьогорічного звернення до Конгресу президент-демократ Джо Байден наголосив на важливості репродуктивних прав жінок і пообіцяв на законодавчому федеральному рівні відновити дозвіл жінок на аборт, "якщо американці дадуть мені Конгрес, який підтримує право на вибір".

У 2022 році за президентства республіканця Дональда Трампа, який стане найімовірнішим суперником Байдена на виборах, Верховний суд США скасував "Роу проти Вейда" та передав питання дозволу на аборт на розсуд окремих штатів. Відтоді частина штатів заборонила аборти.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG