Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) підвищив рівень ризику через спалах мавпячої віспи з низького до помірного.
Рішення ухвалили у п’ятницю, 16 серпня, після того, як Швеція зафіксувала перший випадок мутованого варіанту мавпячої віспи Clade 1. Діагноз підтвердився в особи, яка подорожувала до Африки.
В центрі ECDC повідомили, що більше випадків завезення цієї хвороби до Європи “дуже ймовірні” і закликає країни підготуватись до нових спалахів.
“Через тісні зв’язки між Європою та Африкою ми повинні бути підготовлені до більшої кількості імпортованих випадків Clade 1”, – заявила директорка Європейського центру профілактики та контролю захворювань Памела Ренді-Вагнер.
Пакистан також повідомив про свій перший випадок мавпячої віспи.
В Україні повідомили, що випадків хвороби наразі не зафіксовано. Про це в ефірі телемарафону сказав гендиректор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада.
Британія моніторить ситуацію в країні, але випадків хвороби не виявлено.
Китай оголосив масову перевірку людей, які прибувають в країну, на вірус.
Раніше цього тижня, 14 серпня, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я через збільшення випадків віспи мавп.
Спалах віспи мавп почався на початку цього року в Африці. У 13 країнах континенту за останні понад пів року зареєстрували 17 000 випадків захворювання, близько півтисячі людей померло, повідомляє Центр з контролю і профілактики захворювань Африки.
Вчені повідомляють, що віспа мавп наразі проявляється у двох основних варіантах – Clade II та Clade I.
Спалах хвороби у 2022 році стався через поширення Clade II, який поширювали здебільшого чоловіки, що мали секс із чоловіками. Здебільшого хвороба була притаманна тваринам.
Цього року Clade I, як вважають вчені, є складнішим, він передається через слину або кров між людьми, переважно у густонаселених районах, або може поширюватись від тварини до людини.
Симптоми віспи мавп схожі на грип, але хвороба ще супроводжується пухирями на тілі. Фахівці рекомендують не нехтувати вакцинацією в країнах з ризиком поширення хвороби.
У 2022 році у відповідь на рішення ВООЗ про визнання спалаху мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, Білий дім закликав світову спільноту до дій, щоб зупинити розповсюдження віспи.
Дивіться також: