Спеціальні потреби

Фон дер Ляєн і Макрон переконують Сі Цзіньпіна вплинути на Путіна, щоб той припинив війну в Україні


Президент Франції Еммануель Макрон, президент Китаю Сі Цзіньпін і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі в рамках дводенного державного візиту президента Китаю в Єлисейському палаці в Парижі, 6 травня 2024 року. (Фото: Ludovic MARIN / AFP)
Президент Франції Еммануель Макрон, президент Китаю Сі Цзіньпін і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після зустрічі в рамках дводенного державного візиту президента Китаю в Єлисейському палаці в Парижі, 6 травня 2024 року. (Фото: Ludovic MARIN / AFP)

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Франції Еммануель Макрон закликали президента Китаю Сі Цзіньпіна використати вплив Пекіна, щоб змусити Росію припинити свою війну проти України.

“Ми розраховуємо на те, що Китай використає весь свій вплив на Росію, щоб припинити агресивну війну Росії проти України”, — сказала фон дер Ляєн після зустрічі з президентами Франції та Китаю в Єлисейському палаці, на початку 5-денного турне Сі Цзіньпіна Європою.

Макрон, відкриваючи тристоронню зустріч, заявив що координація з Пекіном щодо “великих криз”, включно з війною в Україні, є “абсолютно вирішальною”.

“Майбутнє нашого континенту дуже чітко залежатиме від нашої здатності продовжувати збалансований розвиток відносин з Китаєм”, - сказав Макрон, закликавши також до встановлення “справедливих правил для всіх” у європейсько-китайських торгових відносинах.

Фон дер Ляєн окремо наголосила на ролі Китаю у стримуванні ядерних загроз з боку Росії.

“Президент Сі зіграв важливу роль у деескалації безвідповідальних ядерних загроз Росії, і я впевнена, що президент Сі продовжуватиме це робити на тлі тривання ядерних загроз з боку Росії”, – додала вона.

Китайський лідер у відповідь наголосив, що світ увійшов у “новий період турбулентності та змін”. Під час зустрічі з Макроном і фон дер Ляєн, Сі сказав, що Китай не спричинив українську кризу і не виступає стороною в ній.

Він також заявив, що Китай весь час "енергійно" працював над сприянням переговорам про мир в Україні.

Ці заяви прозвучали через кілька годин після того, як президент Росії Володимир Путін наказав провести навчання з використанням тактичної ядерної зброї із залученням військ, розташованих поблизу України.

Фон дер Ляєн також закликала Китай обмежити постачання до Росії товарів подвійного призначення, які Росію використовує у війні проти України.

“Потрібно більше зусиль, щоб скоротити постачання до Росії товарів подвійного призначення, які потрапляють на поле бою”, - сказала президентка Єврокомісії.

На додаток фон дер Ляєн висловила переконання, що Китай може сприяти обмеженню “безвідповідального розповсюдження” іранських ракет і безпілотників.

“Ми вважаємо, що Китай може зіграти важливу роль в обмеженні безвідповідального розповсюдження іранських балістичних ракет і безпілотників”, - сказала зокрема фон дер Ляєн у коментарях журналістам.

Тема України, а також торговельні відносини були провідними у переговорах лідерів Франції та ЄС з президентом Китаю.

Фон дер Ляєн і Макрон зустрічаються з Сі за кілька тижнів до запланованого візиту Путіна в Китай, й сподіваються переконати китайського президента, що, за словами фон дер Ляєн, “І Китай, і Європейський Союз зацікавлені в мирі та безпеці, а також в ефективному функціонуванні заснованого на правилах міжнародного порядку”.

У відповідь президент Сі закликав до тісніших зв’язків між ЄС та Китаєм і заявив, що відносини між Китаєм та Францією мають стати моделлю для світу.

Франція вже неодноразово намагалася спонукати Китай вплинути на Росію, щоб та припинила свою війну в Україні. Однак, результати цих зусиль допоки були обмеженими, окрім рішення президента Сі вперше зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському невдовзі після візиту Макрона до Пекіна минулого року, нагадує видання The Telegraph.

"Якщо китайці прагнуть поглибити відносини з європейськими партнерами, дуже важливо, щоб вони почули нашу думку і почали сприймати її серйозно", — цитує видання неназваного співрозмовника у французьких дипломатичних колах.

Як повідомляв раніше Голос Америки, держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що для покращення відносин з Європою, Китай має дослухатися до прохань європейських лідерів сприяти припиненню війни в Україні.

В статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG