Спеціальні потреби

10 фактів про вибори президента США


Експрезидент-республіканець Дональд Трамп і віцепрезидентка-демократка  Камала Гарріс
Експрезидент-республіканець Дональд Трамп і віцепрезидентка-демократка  Камала Гарріс

5 листопада американці обирають 47-го президента США. За Білий дім змагаються віцепрезидентка-демократка Камала Гарріс і експрезидент-республіканець Дональд Трамп. Голос Америки зібрав ключові факти щодо процесу голосування та підрахунку голосів.

1. Вибори президента США відбуваються не шляхом прямого всенародного голосування, а через колегію вибірників. Залежно від чисельності населення, кожен штат має певну кількість голосів, і більшість штатів віддають усі свої голоси вибірників тому кандидату, який переміг у всенародному голосуванні. Щоб перемогти, кандидату потрібно принаймні 270 із загальної кількості 538 голосів колегії вибірників.

2. Найбільший вплив на результати виборів президента США мають так звані "штати-гойдалки", де, за прогнозами, перегони між Гарріс і Трампом будуть найзапеклішими: Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Мічиган, Аризона, Вісконсин і Невада. Інші штати мають більш прогнозовані політичні уподобання й послідовно віддають голоси республіканцям ("червоні штати") або демократам ("сині штати").

3. Щоб проголосувати, виборець має бути громадянином США, досягти 18-річного віку на день виборів або до дня виборів і відповідати вимогам щодо проживання, які відрізняються в різних штатах. Деякі штати також обмежують голосування для тих, хто має судимості за тяжкі злочини, або людей з розумовими вадами.

4. Як правило, американці, які живуть за кордоном, можуть голосувати за відкріпними талонами. Однак на загальних президентських виборах громадяни США, які проживають на територіях США, включаючи Пуерто-Рико, Віргінські острови США, Гуам, Північні Маріанські острови та Американське Самоа, не можуть голосувати.

5. "Дня тиші", що забороняє агітацію перед виборами й триває до моменту закриття дільниць, у США не існує. Кандидати можуть до останнього агітувати за себе, дозволена й реклама.

6. У США немає центральної виборчої комісії — кожен штат організовує власний процес підрахунку бюлетенів. Місцеві посадовці та посадовці штату повідомляють про результати виборів у режимі реального часу, а інформаційні агентства потім використовують ці результати, часто разом зі статистичними методами, щоб визначити переможця. Часто часткових результатів достатньо, щоб математично визначити переможця від штату.

7. На виборах 2024 перші виборчі дільниці на східному узбережжі відкриваються у Вермонті з 5 ранку за східним узбережжям. Останніми відкриються дільниці на Гаваях. Штат Орегон голосує винятково поштою, тому в ньому немає виборчих дільниць для особистого голосування.

8. 47 штатів і округ Колумбія пропонують певну форму дочасного голосування, а вісім штатів разом із округом Колумбія дозволяють голосувати електронною поштою. Понад 78 мільйонів виборців проголосували достроково цього року.

9. 43 штати та Віргінські острови дозволяють працівникам виборчих комісій розпочинати обробку відкріпних та надісланих поштою бюлетенів до виборів. Однак оприлюднювати результати до закриття дільниць заборонено.

10. За Конституцією США, існує лише три вимоги до кандидатів у президенти. Кандидати мають бути народжені у США, прожити у США щонайменше 14 років і досягти принаймні 35-річного віку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG