Спеціальні потреби

Країни Вишеградської групи домовилися підтримувати Україну. Угорщина також виділить гроші


«Ми підтримуємо фінансову допомогу для України, вважаємо це правильним і необхідним. Але Угорщина вже виділила свою частину з власного бюджету» – Віктор Орбан.
«Ми підтримуємо фінансову допомогу для України, вважаємо це правильним і необхідним. Але Угорщина вже виділила свою частину з власного бюджету» – Віктор Орбан.

Країни-сусідки України, Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія, які входять до Вишеградської групи, підтвердили на зустрічі у Словаччині, що незважаючи на розбіжності у поглядах, вони мають спільний підхід до допомоги та підтримки України. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, який наголосив, що є потреба у фінансовій допомозі Україні, повідомляє чеське інформаційне агентство ČTK.

Керівники урядів Вишеградської четвірки не приховували, що розбіжності всередині об’єднання стосуються позитивного ставлення прем’єра Угорщини Віктора Орбана до політики Росії. Також тертя з Брюсселем викликають питання внутрішньої політики Будапешта. Зокрема, Європейська комісія затримала виплату Угорщині багатомільярдних субсидій, вимагаючи, щоб уряд Орбана забезпечив незалежність угорського судочинства і запровадив антикорупційні заходи.

Але попри це, за словами Фіали, Орбан підтвердив, що в основних питаннях його позиція збігається з позиціями інших країн V4 щодо України та Росії.

При цьому прем'єр-міністр Угорщини вкотре наголосив, що не схвалює спільної позики Євросоюзу на фінансову допомогу Україні.

«Ми підтримуємо фінансову допомогу для України, вважаємо це правильним і необхідним. Але Угорщина вже виділила свою частину з власного бюджету», – сказав Орбан. За повідомленням агентства Reuters, Угорщина ввчері у середу, 23 листопада, ухвалила рішення надати 187 мільйонів євро фінансової допомоги Україні як свій внесок у запланований пакет підтримки ЄС.

Європейський парламент у четвер, 24 листопада, ухвалив фінансову допомогу Україні на наступний рік у розмірі 18 мільярдів євро, які Київ отримає на надання базових державних послуг або на відновлення збитків від війни.

Як пояснює Reuters, гроші на кредит, який Україна повинна буде погасити протягом 35 років, Єврокомісія збирається позичати на фондових ринках, а країни-члени ЄС повинні будуть виплачувати відсотки в перші роки. Угорщина виступає проти запозичень.

Чехія поставить питання про нелегальну міграцію на засіданні у Брюсселі

За словами Фіали, у східнословацькому місті Кошице, що поблизу українського кордону, сусіди України обговорювали «наслідки війни в Україні, енергетичну ситуацію в Європі, енергетичну безпеку, а також заходи проти нелегальної міграції».

Нещодавно Чехія запровадила перевірки на словацько-чеському кордоні, як пояснила Прага, через зростання імміграції здебільшого вихідців з Близького Сходу. Це рішення Чехії викликало напруженість між сусідами, та протести словацьких водіїв вантажівок, які минулого місяця заблокували головну магістраль, що сполучає дві країни.

За словами прем'єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера, перевірки є несправедливими та економічно витратними для Словаччини. Також, на його думку, прикордонний контроль порушує законодавство ЄС.

Як повідомив у Twitter прем’єр-міністр Чехії, країнам Вишеградської четвірки вдалося досягти згоди щодо спільної охорони зовнішніх кордонів. Фіала додав, що Чехія готова допомогти в цьому Угорщині. Питання охорони кордонів від нелегальної міграції Чехія, яка має ротаційне президентство в ЄС, планує винести на загальне обговорення Євросоюзу вже цього тижня, сказав Фіала.

«Зважаючи на різке збільшення міграційних потоків, президентство Чехії також скликало в п’ятницю позачергове засідання Ради з питань юстиції та внутрішніх справ у Брюсселі, на якому буде розглянуто це питання», – твітує чеський прем’єр.

Польща готується до нової хвилі біженців з України, просить допомоги ЄС для прикордонних країн

Прем'єр-міністр Польщі Моравецький сьогодні закликав Єврокомісію підготуватися до можливої наступної хвилі біженців з України. Він вважає, що ЄС має допомогти з прийомом біженців країнам, які прийняли найбільшу кількість українських біженців.

«День за днем, тиждень за тижнем росіяни завдають масованих ракетних ударів по критично важливій інфраструктурі. З прийдешньою зимою ймовірність нової хвилі біженців зростає. Ми закликаємо Європейську комісію вжити відповідних заходів тут і зараз», – сказав Моравецький, якого цитує ČTK.

Це була перша зустріч прем'єр-міністрів країн Вишеградської четвірки у такому форматі більш ніж за півроку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG