Спеціальні потреби

Посолка США в ООН: Росія фінансує у Судані обидві сторони конфлікту


Фактичний лідер Судану, голова війська Абдель Фаттах аль-Бухран, 29 грудня 2024 року
Фактичний лідер Судану, голова війська Абдель Фаттах аль-Бухран, 29 грудня 2024 року

Представниця Сполучених Штатів в ООН звинуватила Росію у фінансуванні двох ворожих сторін у Судані. А речник представництва США додав, що Москва торгує золотом у цій африканській країні.

"Росія обрала шлях перешкоджання: залишаючись на самоті, коли вона голосувала, щоб поставити під загрозу цивільне населення, фінансуючи при цьому обидві сторони конфлікту. Так, це саме те, що я сказала: обидві сторони", – заявила на засіданні Ради Безпеки у понеділок 6 січня посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Справа в тому, що у листопаді Росія наклала вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, який закликав протиборчі сторони у Судані негайно припинити бойові дії та забезпечити доставлення гуманітарної допомоги. Решта 14 членів Ради проголосували за текст резолюції.

Речника місії США в ООН попросили розповісти про деталі, повідомляє Reuters. Той заявив, що Вашингтон знає про "постійний інтерес Росії до торгівлі золотом в Судані" та США засуджує будь-яку матеріальну підтримку воюючих сторін "чи то через незаконну торгівлю золотом, чи то через надання військової техніки".

"Ми вважаємо, що співпраця влади Судану із видобутку золота з російськими юридичними та фізичними особами, які потрапили під санкції, може виявитися небезпечною для довгострокових інтересів Судану та прагнень суданського народу припинити війну", — заявив речник місії США при ООН.

У відповідь заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський звинуватив США у намаганні "оцінювати інші світові держави за власною міркою".

Чергова громадянська війна в Судані розпочалася в квітні 2023 року. Боротьба за владу йде між двома військовими угрупованнями: Збройними силами Судану (SAF), які очолює генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан, і Силами швидкої підтримки (RSF), очолюваними генералом Мохамедом Хамданом Дагало. Ці групи були союзниками під час повалення автократичного лідера Судану Омара аль-Башира в 2019 році. Напруженість загострилася, коли обидва лідери почали боротися за владу.

Цій війні передували десятиліття політичної нестабільності, етнічних та релігійних розбіжностей та боротьба за контроль над багатими ресурсами країни.

Раніше американські видання CNN та Wall Street Journal писали, що Головне управління розвідки України брало участь у війні на боці Збройних сил Судану, оскільки іншу сторону підтримувала Росія та залучала туди ПВК "Вагнер".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG