Спеціальні потреби

Чи мають США шанси виграти Кубок світу з футболу?


Національні збірні команди, учасниці цьогорічного Чемпіонату світу з футболу, почали прибувати до країни господаря - Південно-Африканської Республіки. Одними з перших на африканську землю ступили американські футболісти. Хоча Сполучені Штати не мають репутації футбольної держави і сильного внутрішнього чемпіонату, футбол в країні на підйомі.

Національна збірна США братиме участь у Чемпіонаті світу вже шостий раз поспіль. Американці об’єктивно дивляться на свої шанси виграти Кубок світу, однак, як показують матчі останніх років, здатні поборотися з найкращими командами світу.

Захисник збірної США Карлос Баконеґра вважає, що
коли американські футболісти бувають в найкращій формі вони можуть не лише грати, а і перемагати найкращі команди світу.

Чи не найгучнішою перемогою американців була гра проти Англії у далекому 1950 році. Переможний гол американців вибив родоначальників футболу зі змагання за Кубок світу. Щоправда, це була остання перемога збірної США на Чемпіонаті світу на майбутні 44 роки.

Тож в країні, наприкінці 90-их, була створена програма розвитку юних футбольних талантів з метою перемогти у 2010 році. Кілька членів цьогорічної збірної саме результат дії програми.

Воротар збірної Тим Говард каже, що вони стали грати краще як національна команда. Звичайно це не гарантує, що вони виграють Кубок світу, додав він.

Незважаючи на відносні успіхи американських футболістів за кордоном, у себе на батьківщині, на відміну від європейських зірок, вони залишаються мало відомими. Навіть гравець італійського Мілану Оґучі Онєву, відповідаючи на запитання журналіста, не міг пригадати коли його останній раз переслідували папарацці. Я не думаю, заявив він, мене взагалі будь-коли хтось переслідував.

17 гравців зі складу збірної США грають за європейські клуби, у Чемпіонатах Англії, Італії, Німеччини, Франції та інших країн. Так голкіпер Тим Говард захищає англійський Евертон, куди потрапив з Манчестер Юнайтед.

Світ вже не дивиться на американців як на баскетболістів, каже Онєву, чи гравців в американський футбол чи бейсбол. Вони починають бачити просто атлетів, здатних змагатися у будь-якому виді спорту.

Популярність футболу росте і в самих Сполучених Штатах. Американські вболівальники викупили найбільше квитків на матчі Чемпіонату світу в ПАР, після країни господаря.

До сьогодні найбільшим успіхом збірної США на чемпіонатах світу, є третє місце, зайняте у далекому 1930 році.




  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Інше за темою

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG