Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який перебуває у США і має зустрітися з представниками Конгресу, а також керівниками МВФ, заявляє, що Україна реалізувала вже багато реформ. Він також розповів, який вибір ставить президент Росії Володимир Путін перед Україною.
Україна бореться на двох фронтах: проти російської агресії та проти радянського минулого. Про це Яценюк пише у своїй статті у впливовій газеті The Washington Post.
Один із фронтів ви бачите в щоденних новинних випусках на сході нашої країни, де тисячі російських військових задіяні у збройній агресії проти територіальної цілісності України, в тому числі в незаконній анексії Криму, - пише Яценюк.
Не така помітна, але так само важлива боротьба - це війна України з радянським минулим, зі спадщиною корупції і поганого управління, які тягнуть нас назад, пише глава уряду України. Ці війни нам необхідно виграти одночасно, оскільки йдеться про одне і те саме – бажання України будувати процвітаюче і демократичне майбутнє.
Президент Путін сподівається на нашу поразку, тому що він знає, що демократичні ідеї заразливі і вільна Україна стане небажаним прикладом для мешканців його країни. Військове втручання Росії це намагання запобігти змінам і змушує нас обирати між безпекою та реформами.
«Проте українці об'єдналися, відкидаючи такий вибір». На думку Яценюка, українці мають намір створити сучасне західне суспільство, засноване на підзвітному урядові, вільній ринковій економіці і верховенстві права. «Замість того, щоб уповільнювати темп змін у політиці та економіці, Україна його пришвидшує».
За словами Яценюка, в Україні прискорюється процес реформ, посилюється фінансова дисципліна, місцевій владі передано фінансові повноваження, йде боротьба з корупцією та олігархами. Чимало важливих реформ уже реалізовано.
За імплементацію всіх реформ відповідає сама Україна, заявив прем’єр.
Однак вона потребує підтримки своїх партнерів в стабілізації економіки та запобіганні подальшій агресії Росії, поки вона втілить реформи. Яценюк пише, що українці вдячні за допомогу, яку надав Міжнародний валютний фонд.
Проте Україні «потрібна додаткова підтримка у вигляді двосторонньої американської допомоги, технічної підтримки, приватних інвестицій та лідерства в рамках міжнародних фінансових інститутів», - зазначив український прем'єр.
«Нам також потрібно, щоб міжнародні санкції проти Росії залишалися в силі до повної реалізації Мінських угод», - додав він.
Ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що поставлено на карту, - пише далі Яценюк. - Велике досягнення «Європи цілісної і вільної», що ознаменувало закінчення «холодної війни», піддається прямим атакам з боку російського авторитаризму і імперіалізму. Україна опинилася під ударом такої атаки, але наслідки спроб придушення нашої незалежності будуть позначатися і за межами України. Вони призведуть до нових загроз і криз, врегулювати яких буде ще більш складно і дорого. Сама ідея демократії буде підірвана».
«Спільними зусиллями ми можемо запобігти цьому. З нашою непохитною відданістю реформам і підтримкою наших партнерів ми можемо втілити в життя мрії нашої країни про свободу і процвітання. Демократія найбільш потужна ідея із коли-небудь задуманих і демократичні країни, як ніколи, мають стояти пліч-о-пліч. Ця ідея була уроком лідерства США в минулому столітті, вона ж надихає нас і зараз», - заявив у статті в газеті Washington Post прем’єр-міністр України Яценюк Яценюк.
Дивіться також: На Росію потрібно чинити тиск до повного виконання Мінських угод – Обама