Спеціальні потреби

США пригрозили санкціями китайським банкам, які допомагають Росії у її війні проти України


Міністерка фінансів США Джанет Єллен
Міністерка фінансів США Джанет Єллен

США застерігають китайські банки та експортерів країни від допомоги військовому потенціалу Росії.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила: "Президент Байден і я сповнені рішучості зробити все можливе, щоб зупинити потік матеріалів, які підтримують оборонно-промислову базу Росії та допомагають їй вести війну проти України".

На прес-конференції в Пекіні за результатами 4 днів переговорів, які також торкались національної безпеки, економічних зав'язків між країнами, співпраці у питанні протидії відмиванню грошей, фінансово-технічного обміну, вона наголосила на стурбованості США щодо того, яку роль будь-які компанії, в тому числі розташовані у КНР, відіграють у військових закупівлях Росії.

"Я підкреслила, що компанії, в тому числі в КНР, не повинні надавати матеріальну підтримку війні Росії, і що вони зіткнуться зі значними наслідками, якщо це зроблять. Я підкреслила, що будь-які банки, які сприяють значним транзакціям, які спрямовують товари військового або подвійного призначення на оборонно-промислову базу Росії, наражають себе на ризик санкцій США", - заявила міністерка.

Останній день переговорів міністерки Єллен збігся з візитом до Пекіна міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Російське державне інформаційне агентство ТАСС повідомило, що міністри "обговорять ситуацію в Україні та Азійсько-Тихоокеанському регіоні, питання двостороннього співробітництва та взаємодії на міжнародній арені".

Попри продовження тісної співпраці із Росією на тлі війни в Україні, речник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявив журналістам у понеділок, що "Китай має об’єктивну та справедливу позицію щодо українського питання".

"Ми активно просуваємо мирні переговори та політичні рішення. Китай не є творцем або стороною української кризи, і ми не робили і не робитимемо нічого, щоб отримати з цього вигоду", - цитує Мао Нін AP.

Як раніше повідомляв Голос Америки, 2 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови із президентом Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння щодо ролі Китаю в підтримці оборонної галузі Росії. Останній раз лідери спілкувались під час зустрічі у Каліфорнії у листопаді 2023 року.

Нещодавно ж Китай відвідав французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне з метою закликати Пекін чинити тиск на Росію для припинення війни в Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG