Спеціальні потреби

"Вона не зупинена, слава Богу". Зеленський спростував повідомлення про припинення військової допомоги від США


На фото - українська бригада веде вогонь із самохідної гаубиці по російських позиціях з Донецької області, Україна, 23 січня 2025 р. AP Photo/Evgeniy Maloletka
На фото - українська бригада веде вогонь із самохідної гаубиці по російських позиціях з Донецької області, Україна, 23 січня 2025 р. AP Photo/Evgeniy Maloletka

Президент України Володимир Зеленський спростував повідомлення про те, що США припинили військову допомогу Україні.

Про це він заявив журналістам під час брифінгу з нагоди візиту до Києва президентки Молдови Маї Санду.

“Я знаю, що є якісь обмеження, треба детально дивитися... Обмеження гуманітарних програм, я знаю, є велика кількість інституцій у всьому світі, які підтримувалися раніше урядом США... Я сфокусований на військовій допомозі. Вона не зупинена, слава Богу”, – запевнив Зеленський, виступаючи перед журналістами у суботу, 25-го січня.

Раніше кореспондент Голосу Америки Остап Яриш отримав у Пентагоні запевнення про те, що президентський указ Дональда Трампа про 90-денну паузу в наданні міжнародної підтримки не впливає на програми збройної допомоги Україні.

Як повідомили у Міноборони США Українській службі Голосу Америки, безпекова допомога Україні не підпадає під обмеження нещодавнього указу про іноземну допомогу, оскільки він стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки.

Стосовно публікацій у низці американських ЗМІ про “замороження американської допомоги Україні”, зокрема статті Politico про те, що така пауза “схоже, включає військову підтримку для України”, Остап Яриш з’ясував, що йдеться ймовірно про програму FMF (іноземне військове фінансування): торік Конгрес заклав на неї $1,6 млрд, і ці кошти вичерпали ще в травні.

Інших двох програм - PDA, програми президентських повноважень, та Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), яка передбачає замовлення зброї для України у виробників, як писав раніше Голос Америки, пауза поки не стосується.

“У Пентагоні мені повторно підтвердили, що жодних нових вказівок щодо припинення цих програм не надходило. Це означає, що контракти на виготовлення зброї за програмою USAI, оформлені адміністрацією Байдена, залишаються в силі”, – повідомляє Яриш.

Він також додав, що конкретний указ Трампа не впливає на будь-які раніше заплановані поставки зброї зі складів США за програмою PDA.

Кореспондент Голосу Америки у Пентагоні пояснив: технічно розпорядження Держдепу справді стосується військової підтримки за механізмом FMF, але за нею гроші були витрачені раніше. Як підтвердили Голосу Америки у Пентагоні, дві основні програми PDA та USAI, за якими ще продовжується виготовлення та постачання зброї для України, на цю мить залишаються працювати без змін.

Щодо оголошення нових пакетів зброї – це рішення залежатиме від адміністрації Трампа. Для програми PDA від адміністрації Джо Байдена в нього залишилось близько $4 млрд.

Натомість замороження допомоги від Держдепу впливають на інші невійськові програми, зокрема від агенції USAID. Це підтримка енергетики України, відбудова інфраструктури, медична допомога, освіта, та інші напрямки.

Також є зміни у програмах для біженців з України, зокрема United for Ukraine (U4U), яку започаткував Джо Байден. Міністерство національної безпеки США ставить її на паузу, заявки на притулок у США за цією програмою поки що розглядати не будуть, повідомила газета The New York Times, посилаючись на директиву, що міститься в електронному листі, надісланому високопосадовцем Служби громадянства та імміграції США в четвер і отриману редакцією газети.

Остап Яриш та Ганна Твердохліб долучилися до написання цієї статті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG