Президент України Володимир Зеленський у неділю відвідає завод боєприпасів у Пенсильванії, де виробляють одні з найбільш критично необхідних боєприпасів, щоб стримувати російські сухопутні війська.
Про те, що Зеленський розпочне свою подорож до США з візиту на завод боєприпасів в Скрентоні АР повідомили два американські посадовці і третій посадовець, знайомі із графіком Зеленського.
Він також виступить на щорічному зібранні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, а у четвер прибуде до Вашингтона для переговорів з президентом Джо Байденом і віцепрезиденткою Камалою Гарріс.
Завод у Скрентоні - одне із небагатьох підприємств у США, де виготовляють 155-мм артилерійські снаряди. Вони використовуються в гаубицях. Гаубиці можуть вражати цілі на відстані до 24- 32 кілометрів і високо цінуються сухопутними силами для ураження ворожих цілей із захищеної відстані.
Україна вже отримала від США понад 3 мільйони 155-мм снарядів.
На третьому році війни, Зеленський наполягає на тому, щоб США дали дозвіл застосовувати ракетні системи великої дальності для ведення вогню вглиб Росії.
Поки що він не переконав Пентагон та Білий дім послабити ці обмеження. Міністерство оборони США підкреслило, що Україна вже може вразити Москву безпілотниками українського виробництва, і висловило сумніви щодо стратегічних наслідків можливого удару американської ракети по російській столиці.
Президент Росії Володимир Путін попередив, що для Росії це буде "війна" зі Сполученими Штатами та союзниками по НАТО, якщо вони дозволять Україні використовувати зброю великої дальності.
У певний період війни Україна вистрілювала від 6000 до 8000 снарядів калібру 155 мм на день. Ці темпи почали виснажувати запаси в США і викликали занепокоєння, що наявного рівня буде недостатньо для підтримки військових потреб США, якщо спалахне інша велика війна, наприклад, у потенційному конфлікті через Тайвань.
У відповідь США інвестували у розширення виробничих ліній і зараз виробляють понад 40 000 снарядів калібру 155 мм на місяць, плануючи досягти 100 000 снарядів на місяць.
Очікується, що Зеленський подякує працівникам, які за останній рік збільшили виробництво снарядів 155 мм калібру.
Двоє високопосадовців Пентагону, які просували це збільшення виробництва — Даг Буш, помічник міністра Сухопутних сил з питань закупівель, матеріально-технічного забезпечення та технологій, і Білл Лаплант, головний закупівельник зброї Пентагону — також приєднаються до Зеленського на заводі, як і губернатор штату Пенсильванія Джош Шапіро.
155-міліметрові снаряди — це лише один із десятків видів боєприпасів, ракет, протиповітряної оборони та передових систем озброєння, які США надали Україні — все від куль для стрілецької зброї до передових винищувачів F-16. США - найбільший донор оборонної допомоги для України, надавши понад 56 мільярдів доларів із понад 106 мільярдів доларів, зібраних НАТО та країнами-партнерами для допомоги Україні в захисті.
Незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО, багато європейських країн переконані в необхідності стримати Путіна від подальшої військової агресії, яка може загрожувати прикордонним країнам-членам НАТО та призвести до значно більшого конфлікту.