Спеціальні потреби

Зеленський після зустрічі із Келлогом провів розмови із лідерами країн Європи


Volodymyr Zelenskyy
Volodymyr Zelenskyy

Президент України Володимир Зеленський провів телефонні перемовини із низкою лідерів країн Європи після того, як напередодні зустрівся зі спеціальним представником США з України Кітом Келлогом.

Розмови із європейськими лідерами

Олаф Шольц, канцлер Німеччини, повідомив, що під час своєї розмови із Зеленським запевнив, що "Україна повинна бути за столом переговорів про мир в Україні".

"Питання європейської безпеки необхідно обговорювати з європейцями. Ми підтримуватимемо Україну до досягнення справедливого миру. У цьому я знову запевнив президента Зеленського", - написав Шольц у мережі Х.

У розмові із прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном Зеленський повідомив, що "поінформував про конструктивну зустріч із спецпредставником президента США з питань України та Росії Кітом Келлогом та деталі нещодавніх перемовин з іноземними лідерами".

"Маємо бути абсолютно чіткими: нічого про Україну без України, нічого про Європу без Європи. Працюємо над спільним баченням гарантій безпеки, - додав український президент. - Рішення має бути готове до початку будь-яких можливих переговорів, і Європа має бути за столом переговорів. Нам потрібен мир – справедливий і тривалий мир, а не просто тимчасове припинення вогню".

З президентом Чехії Петром Павелом серед тем обговорення були "подальші кроки, спільні плани та збереження сильних, аргументованих позицій", - повідомив Зеленський в Х. Він додав: "Європа має звучати єдиним голосом задля досягнення справедливого миру, і ми його досягнемо".

У розмові із прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем Зеленський сказав, що "обговорили наступні кроки та спільні плани на найближче майбутнє". Він висловив переконання, що "позиція Європи сьогодні визначає її безпеку завтра. Нам усім потрібен міцний і тривалий мир".

Пленкович повідомив, що говорив із українським главою "про поточну безпекову ситуацію в Україні та досягнення справедливого миру, який має забезпечити територіальну цілісність і суверенітет України, а не винагороджувати агресора".

Президенту Польщі Анджею Дуді Зеленський "розповів про поточний діалог з американською стороною". "Важливо, щоб Сполучені Штати стояли поруч із нами. Міцний і тривалий мир може бути досягнутий лише завдяки єдності", - написав український глава.

Я не сумніваюся, що президент Трамп керується глибоким почуттям відповідальності за глобальну стабільність і мир
Президент Польщі Анджей Дуда

При цьому Дуда написав у мережі Х: "Кілька хвилин тому, президент Зеленський подзвонив мені. У нас була відверта розмова після останніх зустрічей із генералом Келлогом та інших подій. Я передав йому, що ми постійно віримо, що немає іншого способу зупинити кровопролиття та досягти міцного миру в Україні, окрім як за підтримки Сполучених Штатів.

Дуда додав: "З цієї причини я запропонував президенту Зеленському залишатися відданим курсу на спокійну та конструктивну співпрацю з президентом США Дональдом Трампом. Я вірю, що добра воля і чесність складають основу стратегії переговорів США. Я не сумніваюся, що президент Трамп керується глибоким почуттям відповідальності за глобальну стабільність і мир".

Розмови із американськими посадовцями

Нагадаємо, спеціальний представник Білого дому з питань України та Росії Кіт Келлог, який прибув до Києва для зустрічі із Зеленським, повідомив, що провів "довгий і насичений день з вищим керівництвом України".

Після зустрічі із Келлогом у Києві 20 лютого Зеленський заявив: "Генерал Келлог – зустріч, яка відновлює надію, і нам потрібні сильні угоди з Америкою – угоди, які справді спрацюють".

Нині радник США із нацбезпеки Майк Волц заявив під час виступу на конференції CPAC що президент України Володимир Зеленський незабаром підпише угоду зі США про корисні копалини в межах ширшого процесу перемовин щодо закінчення російської війни в Україні: "Ось підсумок: президент Зеленський збирається підписати цю угоду, і ви побачите це в дуже короткий термін".

Нині глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив у Телеграмі про свою розмову із Волцом й що вони "обмінялися думками щодо зближення позицій у межах двосторонніх відносин між Україною та США".

Дзвінки Зеленського іншим лідерам

Також напередодні Зеленський розмовляв телефоном із президентами Південно-Африканської Республіки, Фінляндії та Франції, прем'єр-міністрами Данії, Канади та Норвегії й подякував усім за підтримку, повідомив Офіс президента.

З прем'єркою Данії Метте Фредеріксен Зеленський говорив про продовження постачання зброї та боєприпасів, а також інвестиції у внутрішнє виробництво ракет і дронів, згідно з інформацією української сторони.

У розмові з президентом ПАР Сирілом Рамафосою Зеленський наголосив, що Україна хоче досягти справедливого та стійкого миру вже цього року й розраховує на голос Південної Африки.

Гарантії безпеки, постачання зброї та боєприпасів, інвестиції у внутрішнє оборонне виробництво – серед головних тем розмови з президентом Фінляндії Александром Стуббом.

З прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо Зеленський обговорив продовження військової підтримки, енергетичну співпрацю, а також санкції проти тіньового флоту й енергоносіїв РФ і використання заморожених російських активів.

Двосторонні відносини і спільний погляд щодо надійних гарантій безпеки – ключові теми розмови з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.

Також, як повідомляв Голос Америки, французький президент Еммануель Макрон сповістив про свою розмову із Зеленським, зокрема, "щоб підготуватися" до зустрічі із президентом США Дональдом Трампом.

"Сьогодні ввечері у мене була ще одна телефонна розмова з президентом Зеленським, вчетверте за минулий тиждень... щоб переглянути всі контакти, які я мав з європейськими партнерами та союзниками, які бажають працювати над тривалим і надійним миром в Україні та зміцнювати безпеку Європи... щоб підготуватися до наступних кроків, зокрема, мого візиту до Вашингтона наступного тижня", - написав Макрон.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG