Країни "Групи семи" досягли домовленості про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів із використанням заморожених російських активів. Перші виплати будуть здійснені цього року, але Україні потрібен час, щоб використати всі гроші, зазначив високопосадовець США.
Кошти спрямують на підтримку бюджету, військових та гуманітарних цілей, відбудову.
Президент Європейської Ради Шарль Мішель зазначив на початку саміту: “Ми хочемо прийняти рішення про надання більш негайної фінансової підтримки Україні, щоб вона могла захистити себе”.
Президент України Володимир Зеленський також прибув до Італії. Він запрошений на саміт "Групи семи" як гість, а також має намір підписати дві безпекові угоди, у тому числі зі США.
Україна очікує від саміту важливих рішень, каже Зеленський. Головні теми для країни, за його словами – розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків, розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей.
“У турбулентні часи найсильнішим сигналом, який ми можемо надіслати, є єдність”, – написала у мережі Х президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона також запевнила, що саміт "Групи семи" “продемонструє єдність”, у тому числі “за свободу України”.
“Працюємо над подальшою фінансовою підтримкою”, – запевнила посадовиця.
Як повідомляв Голос Америки, Італія цього року приймає щорічний саміт лідерів найбільших демократій світу - Групи семи (G7). Серед питань порядку денного на саміті - ситуація в Україні та як можна використати доходи від заморожених російських активів для підтримки України в час війни.
Зустріч триватиме у розкішному італійському готелі Borgo Egnazia, що в південному регіоні Апулія біля узбережжя Адріатичного моря.