Спеціальні потреби

Для чого сепаратистам Інтернет-рація Zello?


Zello - зброя революції сепаратистів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Zello - зброя революції сепаратистів

Хакери з України атакують програму Zello – Інтернет-рацію майданівців, якою озброїлись сепаратисти.

Хакери з України активізували напади на додаток для смартфонів Zello. Після появи у соціальних мережах інформації, що Інтернет-рацією користуються сепаратисти, на Zello посипались Dos-атаки. Про це розповів в ексклюзивному інтерв`ю «Голосу Америки» засновник додатку Олексій Гаврилов. Він переконує: Zello створена для допомоги користувачам, і не є зброєю революцій. Чи справді так це?

Програма Zello – так зване соціальне радіо - дозволяє користувачам смартфонів відправляти голосові повідомлення одночасно великій групі людей. Тобто виконує роль рації у прогресиному її варіанті. Створив додаток два роки тому російський програміст Олексій Гаврилов, який для ведення бізнесу переїхав із Санкт-Петербурга до американського Техасу.

«Ми дуже популярні у південній Америці, у Венесуелі, у Росії, в Україні. Більшість каналів Zello відкриті. В деяких каналах ви можете лише слухати. Говорити вам дозволять тільки тоді, коли модератор надасть такий дозвіл. Десь 15% усіх каналів мають пароль, це закриті канали. Мені здається, це дуже цінно, що люди спілкуються. Краще хай спілкуються, ніж воюють», - розповів Гаврилов «Голосу Америки».

За короткий час існування, новий комунікатор устиг послужити знаряддям для політичної опозиції щонайменше у двох країнах: Венесуелі та Україні. Українські активісти тисячами завантажували Zello для координації своїх дій під час революції. Після перемоги Майдану і втечі Януковича популярність Інтернет-рації перейшла з Києва на український схід. Особливо до сепаратистів.
Zello in Ukraine
Zello in Ukraine
​Олексій Гаврилов каже, що слухає особисто українські канали через власний інтерес, та команд бойовиків чути не доводилось: «Люди [на каналах Zello - ред.] міняються інформацією, де стріляють, де є військова техніка. Не виключено, що люди використовують Zello для дачі команд стріляти. Але я цього не чув. Вони можуть використовувати для цього закриті канали».

Проросійські активісти на своїх каналах не допускають інших точок зору. Інакше – користувача видалять з каналу. Наймасовіші канали в Україні – Антимайдан Слов`янськ (майже 53 тисячі користувачів), Антимайдан Маріуполь та Антимайдан Краматорськ (по 25 тисяч користувачів).

Вони переважно спілкуються про бажання від’єднатись від України, жити у Росії, критикуюь українське життя. Негативний тон їхніх розмов лише нагнітає агресію та розбрат.

Щоб донести сепаратистам іншу від їхньої точку зору, для цього використовує додаток Zello американець українського походження Олег Байман із Нью-Гемпшира. В інтерв`ю «Голосу Америки» він навмисне не захотів говорити українською, щоб його почули і російськомовні громадяни.

«У нас є два варіанти: стріляти один в одного або домовлятися. – каже Олег Байман. - Я для себе як прихильник української державності будучи етнічним українцем буду пробувати вступити в діалог, щоб пояснити представнику іншої сторони, що ми – не фашисти, що ми не їмо російських дітей на сніданок, що проблеми треба шукати не в Києві, а в Кремлі, починаючи з кабінету Путіна Володимира Володимировича».

Від початку подій на Сході України уже загинуло 250 людей. Та чи винна у цьому Zello? Олексій Гаврилов не відчуває відповідальності за ці смерті.

«Ні. Тому що люди користуються телефоном, Інтернетом, туалетним папером. І це нічого не означає. Проблема тут не в Зелло. Якби проблема була в Zello, якби я знав, якщо ми вимкнемо Zello і люди перестануть вбивати, тоді так. Але це не вирішить проблему», - розповів Олексій Гаврилов.

Не варто українцям шукати ворогів в Інтернет-мережах, - радить засновник Zello. Перебуваючи у США він не хоче вірити у причетність російського президента до військового втручання в Україну і переконує: Zello створена для доброї комунікації. І лише діалог допоможе принести в Україну мир.
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG