У понеділок грузини обиратимуть новий парламент. Це один з небагатьох випадків на території колишнього СРСР, коли результати виборів не відомий наперед.
Про тортури та згвалтування у грузинських тюрмах стало відомо просто перед виборами. Влада не мала часу нейтралізувати негатив, який викликав у суспільстві цей скандалОлександр Ронделі
Бідзіна Іванішвілі вже тривалий час вважається найбагатшою людиною Грузії. Тепер він - обличчя опозиції і кандидат в президенти.
На парламентських виборах у понеділок стане зрозуміло, чи зумів Іванішвілі конвертувати свої мільярди у підтриму викборців. Іванішвілі відзначився доброчинністю і користується повагою у грузинів.
Грузія – острівець демократії на просторах колишнього СРСР. Хто переможе у понеділок – справді невідомо. Саакашвілі очолює країну з 2003-го року, коли прийшов до влади на хвилі Революції троянд. Він популярний. Проте чи достатньо популярний, щоб утримати владу?
Любов грузинів до Міхо похитнулась у 2008-му році, коли російські війська вторглись в країну. Війська Росії досі знаходяться на територіях, які грузини вважають своїми
Миттєва реакція офіційного Тбілісі – відставки міністрів та розслідування – грузинів не задовольнили.
Олександр Ронделі, голова аналітичного центру в Тбілісі, каже, що викриття збиткувань у в’язницях завдали серйозного удару по Саакашвілі.
"Інформація з’явилась безпосередньо перед виборами. Правляча партія просто не могла встигнути нейтралізувати її наслідки. Побачимо, як це відіб’ється на виборах", - каже політолог.
Тортури обурили грузинів, які побачили, що демократична влада може давати прихисток нелюдям. Ряди прихильників Іванішвілі зросли. У суботу на вулиці Тбілісі вийшли десятки тисяч людей, щоб підтримати лідера опозиції.
Чи стане він та його сила новими лідерами країни – покажуть результати виборів у понеділок.