На перший погляд, вибір Президентом Бараком Обамою колишнього сенатора-республіканця Чака Гейґела на посаду міністра оборони - безпрограшний хід. Як представник іншої партії Гейґел мусить продемонструвати серйозність наміру президента співпрацювати зі своїми політичними опонентами. А як ветеран В’єтнамської війни - готовність самого кандидата очолити військове відомство США. Утім, як тільки було оголошено про цей вибір, в американських мас-медіа не припиняються дебати та критика на адресу потенційного очільника Пентагону.
Чак Гейґел стане першим міністром оборони, який безпосередньо брав участь у бойових діях в рангу піхотинця
Від смерті його порятував рідний брат, який витяг його з-під обстрілу. Лише місяць після того вже Чак врятував свого брата, сам маючи опіки від вибуху поруч міни. За свою службу Гейґел отримав дві бойові нагороди – Пурпурне серце.
"Я був зліва, коли стався вибух, і увесь зайнявся вогнем. Я схопив Тома і побачив, що з його вух та носа текла кров. Я навіть не мав тоді часу думати, живий він чи мертвий", - згадував майбутній міністр оборони США.
Військова служба Гейґела, його сміливість та патріотизм не викликають ні в кого сумнівів. Інша справа – його політичні погляди. Будучи сенатором, він не підтримав збільшення військової присутності в Іраку.
А також – виступив проти накладення односторонніх санкції на Іран. Багато кого турбує його позиція щодо Ізраїлю.
Гейґелю довелося вибачатися і перед гомосексуальною громадою
Сам Гейґел це заперечує, заявляючи про свою відданість підтримці Ізраїлю. Наполягає на цьому і Білий Дім.
Елан Елснер - віце-президент Джей Стріт, проізраїльської лобістської організації, висловлював підтримку Гейґелю.
"Його репутацію очорнили, і в мене особисто це викликає огиду. Мій батько був в’язнем нацистського табору. Я прекрасно розумію, що антисемітизм в світі існує і досі. Але стосовно Чака Гейґела це звинувачення є просто смішним", - говорив Стріт.
Раніше Гейґелю довелося вибачатися і перед гомосексуальною громадою, коли він назвав кандидата в Посли в Люксембург «відвертим, агресивним геєм».
Кандидатуру Гейґела, запропоновану Бараком Обамою, мусить ще затвердити Сенат США. І, кажуть експерти, перспектива цього залишається невизначеною.