Меж жадібності українських чиновників не існує - журналісти-розслідувачі

Your browser doesn’t support HTML5

Меж жадібності українських чиновників не існує

"У редакції "Washington Post" мені розповіли про розслідування фактів корупції на мільйон доларів. Мушу констатувати, що для українських корупціонерів це не гроші", - говорить у студії "Голосу Америки" журналіст НТН Ігор Колтунов, один з переможців конкурсу журналістських розслідувань організованого "Українською правдою" та посольством США в Україні.

Поруч з ним Михайло Ткач з "Плюсів". Обом журналістам 20-ть з гаком. Ткач розслідував корупцію священиків ("7 смертних гріхів Владики Павла"), Ігор Колтунов - зловживання на "Укрзалізниці".

"Мільйон доларів на Україні може вкрасти чиновник районного рівня. Що вже там казати про міста-мільйонники, такі як Київ і т.д.", - говорить Ткач.

Якщо не реагують правоохоронці, ми принаймні можемо допомогти людям
Поїздка до Вашингтона стала частиною призу переможцям конкурсу.

"Я постійно переконуюсь, що меж чиновницької жадібності просто не існує", - говорить Михайло.

"Під кожним міліційним відділком у Луганську стоїть джип його начальника, втім сам він нахабно в очі розповідатиме, що все робить за законом. І це попри те, що відомі факти, які свідчать про протилежне". - додає Ігор Колтунов.

"Ситуація стає складнішою щодня. Журналістам ламають камери, не дають знімати, а правоохоронці, які є частиною цієї корупції ніяк не реагують на такі факти", - розповідає про будні розслідувальної журналістики Ткач.

У своїй роботі журналісти-розслідувачі не можуть покладатись на роботодавців, і не мають впевненості у завтрашньому майбутньому - вважає Ігор Колтунов.

Так, чиновники не сідають в тюрму, хоча і мали би, але вони втрачають обличчя
"Журналісти можуть отримати удар у спину як це було нещодавно із каналом ТВі, де журналісти працювали, чесно і якісно робили свою роботу", - розмірковує Колтунов.

Молоді люди зазначають - жодних наслідків, окрім суспільного резонансу, викриття не мають. Правоохоронці жодним чином не реагують на викривальні розслідування, бо є частиною корупційних схем. Єдиним важелем впливу на корупціонерів є суспільний осуд.

"Чиновники не сідають в тюрму, хоча і мали би, але (після викриття -прим. ред.) вони втрачають обличчя", - резюмує Колтунов.

"Це потрібно глядачам. Люди дивляться, реагують, звертаються до нас... Якщо не реагують правоохоронці, ми принаймні можемо допомогти людям", - зауважує Ткач.

Ігор Колтунов каже, що ситуація не повінстю безнадійна.

"Ми ще виходимо, нам дають змогу говорити правду, і на щастя мені ще не заборонили займатись жодною темою. При цьому, коли я був регіональним журналістом, такі випадки були", - говорить про свій досвід Ігор Колтунов.

Відчуття безвиході у молодих журналістів немає.

3 травня у світі відзначили День свободи преси. В Україні за останнє десятиліття ситуація зі свободою слова погіршилась. У рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів» Україна опустилась з 116-того на 126-е місце. За даними іншої правозахисної організації Дім Свободи Україна цього року ледве втрималась у лізі частково вільних держав.