За китайський ринок вина змагаються американці та Європа

Your browser doesn’t support HTML5

За китайський ринок вина змагаються США та Європа

Середній клас Китаю зростає стрімкими темпами. А з ним і попит на вина європейських та американських виробників. Лише у 2012 році Америка продала Китаю вино на загальну суму у понад сімдесят чотири мільйона доларів. Експорт американських вин до Китаю поки що відстає від європейських, але кожного року цей показник зростає на 20 відсотків.

Пляшка Каберне Совіньйон з долини Напа в Каліфорнії коштує понад 600 доларів
Сьогодні вина долини Напа в Каліфорнії конкурують з найкращими марками світу, і китайські споживачі, схоже, все більше цінують якість американського продукту, каже Том Гінде - менеджер винарні Родини Яо, яку заснував зірковий баскетболіст з Китаю Яо Мінг.

«Ми вже зібрали п’ять врожаїв разом. До речі, вже приступили до роботи над цьогорічним. До осені цей виноград дозріє, а відтак ми матимемо нові вина», - розповідає Гінде.

Американські виробники вин конкурують з європейцями, які зайшли на китайський ринок десятки років тому
Ця мала винарня виготовляє продукт класу люкс. Пляшка їх Каберне Совіньйон коштує понад 600 доларів.

Виробники іншої винарні Чорний Жеребець свій високоякісний продукт витримують у дубових бочках. Менеджер Голлі Еванс каже, що китайський ринок стає для них все більш привабливим.

«Більшість наших вин ми продаємо тут, у самій винарні, але два сорти – Шардоне та Каберне – розходяться по всій Америці, а також експортуються до Китаю», - каже вона.

Розташована у Лос-Анджелесі винарня Сан Антоніо пропонує свій продукт китайському споживачу за більш доступними цінами. Загалом, на китайський ринок іде 15 відсотків продукту цієї винарні, каже Ліндсі Ґаллаґер, експерт Інституту виноробства. І зацікавленість з боку китайських споживачів зростає:

Майже 90 відсотків запитів, які ми отримуємо, надходять з Китаю. Ця країна зараз відкриває для виробників величезні можливості
експерт Інституту виноробства Ліндсі Ґаллаґер
Однак, виводити каліфорнійське вино на китайський ринок не просто, додає фахівець:

«Вони мають певний імідж Каліфорнії, таке собі іконічне уявлення про неї. Південна Каліфорнія – це Голлівуд, північна – Ґолден Ґейт Бридж. Також вони асоціюють наш штат з губернатором Арнольдом Шварцнеґґером».

Чого вони не знають – це того, що Каліфорнія – четвертий за розміром виноробний регіон світу.

Фінансист Адам Бік каже, що американські виробники вин конкурують з європейцями, які зайшли на китайський ринок десятки років тому:

Your browser doesn’t support HTML5

Змагання кавоварів у США

«Вони вже мають там ім’я. Вони мають розкручені марки, особливо французькі виробники вин класу люкс. Вони вже зараз мають дуже сильні позиції. А американські конкуренти досі там новачки».

Середній клас Китаю росте швидкими темпами. І хоча Китай намагається розвинути власне виробництво вин, Том Гінде впевнений, що багато китайських споживачів продовжуватимуть віддавати перевагу імпортованому вину.

«Вони [китайці] хочуть сидіти за кермом певних марок авто, вони віддають перевагу певним видам нерухомості, вони хочуть обирати, який одяг носити, і так само вони обирають, яке вино пити», - каже винороб Том Гінде.​

Він сподівається, що американське вино стане традиційним напоєм на столах китайських споживачів.