Президент США Барак Обама на саміті Великої 20-ки у Санкт-Петербурзі не зумів заручитись підтримкою з боку Росії та Китаю для проведення військової операції проти уряду сирійського президента Башара Асада, якого Америка вважає винним у використанні хімічної зброї проти власного населення. У п’ятницю в останній день Саміту Обама зустрівся із Володимиром Путіним. Переконати президента Росії у необхідності військової операції не вдалося, втім за словами Обами, зустріч була конструктивною.
Порушення Асадом заборони на використання хімічної зброї дестабілізує світ – переконаний Обама
Володимир Путін тут таки представив дещо іншу картину.
"Ми чуємо одне одного та розуміємо аргументи. Ми з ними не згодні. Я не згоден з його аргументами, він – з моїми, але ми їх чуємо та намагаємося аналізувати", - заявив Путін.
За словами президента Російської Федерації, військову операцію у Сирії підтримують Канада, Туреччина, Саудівська Аравія та Франція. Протилежну позицію зайняли Росія, Аргентина, Китай, Індонезія, Бразилія, Італія, Індія та ПАР.
Так зване застосування хімічної зброї - це провокація з боку бойовиківВолодимир Путін
У п’ятницю Пан Гі Мун повторно застеріг проти «непродуманих» військових ударів. Вони, на його думку, ще більше загострять міжрелігійне протистояння у Сирії та можуть мати «трагічні наслідки».
Обама ж у Санкт-Петербурзі дав зрозуміти, США діятимуть і без згоди Ради Безпеки ООН. Порушення Асадом заборони на використання хімічної зброї дестабілізує світ – переконаний Обама.
"Якщо відбувається настільки безсоромне порушення міжнародним норм, а міжнародна спільнота паралізована і не реагує на нього, відбувається девальвація цієї норми. А якщо це відбудеться з забороною на використання хімічної зброї, то і інші норми та заборони втратять авторитет. Світ стане ще більш не безпечним, і для виправлення ситуації доведеться приймати більше складні та болісні рішення", - вважає Обама.
Росія наполягає - докази вини Асада непереконливі.
На вівторок у Барака Обами заплановано звернення до американського народу
"Все що сталося із так званим застосуванням хімічної зброї це провокація з боку бойовиків, які розраховують на зовнішню допомогу від країн, які їх від початку підтримують. У цьому весь сенс цієї провокації", - заявив журналістам Путін.
Ідея військової операції також не подобається Німеччині, а ЄС прагне «політичного рішення». Втім Вашингтон не покладає рук - сьогодні до Європи прибув голова Держдепу Джон Керрі. В ході зустрічей у Вільнюсі, Лондоні та Парижі він переконуватиме Європейців підтримати удар по Сирії, а також зустрінеться із представниками Ліги Арабських держав.
Your browser doesn’t support HTML5