Протистояння між Обамою та республіканцями наближає дефолт - економісти

Your browser doesn’t support HTML5

Економісти заговорили про дефолт США

Через зупинку роботи уряду у Нью-Йорку закрили для відвідувачів Статую Свободи. Туристи спантеличені – історичну пам’ятку можна хіба обплисти на човні. Екскурсії скасовано.
Австралійська туристка ділиться розумінням ситуації. Каже, Конгрес взяв цілу країну у заручники.
Державний борг США у вересні досяг 16,9 трильйона доларів, при дозволеному ліміті у 16,7
"Мені здається, що Конгрес намагається посварити американців між собою, озлобити їх. Купа людей більше не отримують зарплатню. Що відбувається?"

Один з таких людей - Пол Секер з Нью-Йорка. Він інженер, працює в Агентстві з охорони навколишнього середовища.

"Не отримую зарплатню і доведеться витрачати заощадження. Мені треба виплачувати іпотеку, комунальні послуги, а ще у мене донька в університеті", - каже інженер.

Your browser doesn’t support HTML5

Уряд США: На жаль, ми закриті!

Сотні тисяч держслужбовців, які складають цент до цента, – серйозний удар по економіці США. Це ж їх гроші недоотримають продавці послуг, магазини, тощо.

"Відмовлю собі у походах в Макдональдс, щоб не витратити зайвий долар. Я не витрачатимусь у будівельному гіпермаркеті на ремонт будинку. Тож всі гроші, які я не витрачу, підприємці не зароблять!", - каже Девід Попперт, співробітник міністерства праці США.

Більшості американців життя без уряду не подобається. Проти його закриття виступають 72 відсотки американців. При цьому все більше людей вважають винними республіканців – свідчать результати опитування Інституту дослідження громадської думки Квінніпекського університету.
Домовлятись Обамі з республіканцями зрештою доведеться

Республіканці бо ставили ультиматум Обамі - або відміна реформи системи охорони здоров’я або зупинка уряду.

"Американцям не подобається закриття уряду. Навіть тим, які виступають проти медичної реформи", - каже соціолог Пітер Браун.

Оглядачі додають – республіканці самі стали заручниками консервативної меншості у партії, руху «Чаювання». Свого часу її напір йшов республіканцям на користь та дозволив консолідувати виборців – тепер шкодить.

Your browser doesn’t support HTML5

Простій уряду дорого обійдеться економіці США

"Лідери республіканців, спікер Палати представників Джон Бейнер та наближені до нього політики завжди боялись, що закриття уряду призведе до втрати ними більшості у Конгресі у 2014-му році. Але вони пішли на це під впливом руху «Чаювання». Саме вони є головними ідеологами закриття уряду", - говорить редактор видання Politico, Рейчел Ван Донген.

Про зростання популярності Обами на цьому тлі говорити не доводиться. Під час кризи всі політики виглядають однакового погано. Домовлятись Обамі з республіканцями зрештою доведеться, бо подальше протистояння поставить Америку на межу дефолту.

Державний борг США у вересні досяг 16,9 трильйона доларів, при дозволеному ліміті у 16,7. Міністерство фінансів примудрилось заплатити по рахункам, але всі засоби буде вичерпано 17-го жовтня. Без Конгресу не можна збільшити ліміт запозичень, чи надрукувати нових боргових зобов’язань. Без них Америка може оголосити перший в своїй історії дефолт. Протистояння між демократами та республіканцями – наближає цей момент.

Your browser doesn’t support HTML5

Медична страховка у США стала доступнішою

"Якщо уряд залишиться закритим більше тижня, інвестори почнуть думати, що країна не вирішить вчасно питання державного боргу. А тоді нам загрожує дефолт. Ось в такому разі ми матимемо дуже негативні наслідки", - каже економіст, Ерік Чені.

Такими наслідками будуть обвал долара, зростання процентних ставок у банках і пониження кредитного рейтингу Америки. А ще обвал американської економіки хвилями розійдеться по всьому світу.