Без контролю над Інтернетом Янукович не виграє вибори 2015 - Лещенко

Your browser doesn’t support HTML5

Янукович спробує контролювати Інтернет - Лещенко

Перед виборами президента влада зробить спробу встановити контроль над Інтернетом. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Сергій Лещенко заступник головного редактора Інтернет-видання "Українська правда".

Без контролю над Інтернетом неможливо для нинішнього президента виграти вибори у 2015-му році
"Можливі будь-які сценарії, починаючи від того, що Facebook в Україні відключать на наступний день після виборів, щоб унеможливити мобілізацію громадян, і закінчуючи дискредитацією Інтернет-видань, які зараз непідконтрольні владі. Останнє зараз відбувається з "Українською правдою", - сказав Сергій Лещенко.

Відносну свободу українських Інтернет-ЗМІ Лещенко пояснює тим, що уряду складно регулювати мережу Інтернет.

Your browser doesn’t support HTML5

Розслідування українських журналістів помічає Захід

"Навіть Інтернет-домени не контролюються урядами у багатьох країнах. Це найбільш болісний момент для влади - контролювати Інтернет найважче, але без цього фактично неможливо побудувати авторитарний режим", - зазначив заступник головного редактора УП.

Президентство Віктора Ющенка було для України передишкою між авторитарними керівниками, і саме у цей час сформувався український Інтернет - зазначив Лещенко.

"За цей час відбулась якісна зміна в суспільстві, люди стали використовувати Інтернет", - вважає Лещенко.
Буде дискредитація журналістів, злам поштових скриньок, залякування непрямими способами
На думку Лещенка, українська влада не намагатиметься встановити технічний контроль над Інтернетом, а спробує дискредитувати існуючі видання та запустити впливові провладні - для того, щоб контролювати Інтернет-ЗМІ з середини.

"Влада прогавила той момент, коли можна було Інтернет взяти у лещата і фактично заморозити ситуацію, як це відбулось в Китаї, чи у Росії. Проте влада все одно намагатиметься посилити свою присутність в Інтернеті, бо без цього неможливо для нинішнього президента виграти вибори у 2015-му році", - переконаний Сергій Лещенко.

"У нас не буде як в Китаї, але буде дискредитація журналістів, злам поштових скриньок, залякування непрямими способами", - відзначив Лещенко.

На думку Сергія Лещенко, журналістам під силу протидіяти наступу на Інтернет-ЗМІ.
Журналістам треба робити все можливе, щоб не допустити сценарію, який дехто у владі та силових структурах для себе намалював
"Закон про наклеп, який влада намагалась проштовхнути вдалось зупинити за рахунок журналістської солідарності. У даному випадку журналістам також треба зібратись разом і робити все можливе, щоб не допустити сценарію, який дехто у владі та силових структурах для себе намалював на 2015-й рік", - каже Сергій Лещенко.

Журналіст зазначив, що для значної частини українців Інтернет вже став головним джерелом інформації паралельно з телебаченням.

"Контролювати Інтернет, як це було у 2004-му році перед Помаранчевою революцією, вже замало, тому і виклики перед владою тепер на порядок вищі. Якщо ти хочеш затриматись при владі за допомогою фальсифікацій - треба контролювати Інтернет", - вважає Лещенко.

Your browser doesn’t support HTML5

Меж жадібності українських чиновників не існує

Заступник головного редактора "Української правди" вважає, що міжнародні організації незабаром звернуть увагу на погіршення ситуації зі свободою українських ЗМІ - появу сайтів-клонів "Української правди", злами поштових скриньок журналістів та викиди отриманої таким чином інформації в Інтернет.