Військові дії на сході України негативно впливають на економіку країни, а корупціонери у владі активно використовують кризову ситуацію у якості виправдання за затримку реформ. Зрештою це "порочне коло" може призвести до нового "Майдану" в Україні. На це в оглядах економічної ситуації в Україні вказують ряд західних ЗМІ.
Видання "Вол-стріт Джорнал" відзначає, що уряд України змушений перенаправляти бюджетні кошти на військову операцію на Сході, і не запроваджує реформи, яких вимагає МВФ.
"Якщо безпекова ситуація не стабілізується, ймовірно нас чекає ще більше послаблення гривні. А слабша грошова одиниця лише додасть проблем уряду, бо призведе до збільшення інфляції, поглиблення рецесії, збільшить тиск на банки та бюджет", - цитує видання "Волл-стріт Джорнал" Тімоті Еша, аналітика "Standard Bank".
Редактор економічного відділу видання "Ґлоуб енд Мейл" Пол Велді вказує, що відставка міністра економіки України є ще одним тривожним сигналом.
Особливе занепокоєння у Велді викликає те, що причиною відставки Олександр Шлапак назвав "розчарування неспроможністю реалізувати необхідні економічні реформи".
Деякі оглядачі вказують на те, що економічна криза та пробуксовування реформ в Україні створюють передумови для нового "Майдану".
Корупціонери в Україні радо використовують військовий конфлікт, як виправдання для гальмування реформ - пише видання "New Eastern Europe".
"Битва за майбутнє України ведеться і на Сході і у царині державної бюрократії. І в той час, як перша відбувається на реальному полі бою, де гинуть та страждають справжні люди, нажаль бюрократична битва ведеться дуже поверхово", - зазначає видання.
Your browser doesn’t support HTML5
Автори матеріалу відзначають, що активізація протестного руху в Україні може співпасти із завершенням військових дій та поверненням до активного громадянського процесу добровольців, які зараз беруть активну участь у проведенні АТО на сході України.
"Вони виконують свій обов'язок, жертвують собою, захищаючи державу від агресії; в той час як вдома, політики не виконують своїх забов'язань і притримуються старих корупційних звичок, нехтуючи спадком Майдану".
"Можна з впевненістю говорити, що ймовірність нових радикальних політичних змін буде збільшуватись доки уряд не почне відповідати на наповнені розпачем вимоги громадськості", - пише видання.
Свої критичні настрої щодо уряду у Києві не приховують і у самих добровольчих батальйонах. Так журналіст видання "Vice" Саймон Островський наводить слова добровольця батальйону "Донбас" Марка Ґреґорі Паславського ("Франко"), який цього тижня загинув у боях на сході України, про те, що бійці батальйонів вбачають своїм прямим ворогом корупцію в Україні.
"Всі дороги ведуть до Києва, і мені здається, що серед політиків є така думка, що життя буде таким, як у попередні 20 років. Я, як і будь-який солдат якого ви запитаєте, запевняю вас - такого не буде. Я вважаю, що буде позиція з боку добровольчих підрозділів та солдатів - робота у Києві, у Раді за старими схемами не може продовжуватись", - говорив Паславський в інтерв'ю "Vice".
"Політична еліта в Україні має бути знищена", - сказав тоді Паславський.
Дивіться також : Слід Стрєлкова у Чечні - розповідь правозахисників
Your browser doesn’t support HTML5