У Канаді розповіли деталі стрілянини у парламенті

Your browser doesn’t support HTML5

Страх та хаос в Оттаві

Зловмисника поліція ідентифікувала швидко, ним виявився громадянин Канади Майкл Зеаф-Бібо, який кілька років тому прийняв іслам.

Стрілянину у канадському парламенті прем’єр-міністр країни назвав терактом. Зараз слідчі намагаються з’ясувати, чи зловмисник працював наодинці. Наразі відомо, що стрілянину почав 32-річний громадянин Канади. Чи були у нього спільники, невідомо, під час перестрілки зловмисника вбили правоохоронці.

Це був день панування страху та хаосу у стінах канадського парламенту та на вулицях Оттави. Все почалось перед 10-тою ранку біля канадійського Національного військового меморіалу. Озброєний чоловік почав стріляти і вбив на смерть 24-річного капрала збройних сил Канади Натана Серілло, який охороняв могилу невідомого солдата.

Чарльз Бордоло, начальник поліції Оттави повідомив: «Жертва стрілянини – військовий збройних сил Канади. Його тілесні ушкодження були фатальними».

Зловмисника поліція ідентифікувала швидко. Ним був канадієць Майкл Зеаф-Бібо, який кілька років тому прийняв іслам.

Через кілька хвилин після першої стрілянини – знову напад. Цього разу – за кілька кроків від меморіалу, всередині повнолюдного в цей час приміщення парламенту.

У парламенті здіймається паніка, у коридорі чути відлуння перестрілки.

Очевидець, депутат канадського парламенту Джон Маккей розповідає, що він чув, перебуваючи у будівлі: «Я якраз знімав куртку, щоб йти на нараду, і раптом чую стрілянину. Десь 10 пострілів, точно не знаю. Я подумав, це – просто будівельні роботи».

Прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера евакуювали з будівлі. Все заспокоюється лише тоді, коли сержант Кевін Вікерс, що стояв на варті, пострілом вбиває зловмисника.

Ці два інциденти викликали у Канаді нові дискусії щодо небезпеки тероризму.

«Я б не здивувався, якби більше терактів трапилось у Канаді чи загалом у країнах Заходу», - прогнозує Кліт Вотс, експерт Інституту досліджень міжнародної політики.

Ще до інциденту канадійські правоохороці вже два дні як перебували у стані підвищеної готовності, після нападу ісламіста на двох солдат у провінції Квебек на початку тижня. Пізніше один із війсьових помер. За підозрами поліції, нападник, якого під час спроби втечі застерлили поліцейські, був радикалізований під впливом пропаганди терористичних угруповань.

Президент США Барак Обама відразу після інциденту зателефонував прем’єр-міністру Канади Стівену Гарперу зі словами підтримки. «Наші команди національної безпеки співпрацюють дуже тісно, враховуючи не лише те, що Канада є одним з наших найближчих партнерів, але вони також наші сусіди і наші друзі», - пізніше Президент США сказав під час зустрічі із журналістами.

Мотиви стрілянини канадійські органи безпеки ще вивчають. Серед версій розслідування – реакція терористів на участь Канади у боротьбі проти Угруповання «Ісламська держава».

Дивіться також: Андрій Ілларіонов розповів про плани Путіна на наступні два роки

Your browser doesn’t support HTML5

Хто у Раді буде працювати на Кремль - розповів екс-радник Путіна