У столиці США триває 100-ий фестиваль цвітіння сакури. У цю пору до Вашингтона приїжджають відвідувачі з різних штатів та країн, щоб помилувати око вашингтонськими «вишневими садами». Цвітіння сакури вважається символічним початком весни для жителів столиці. Для Вашингтона фестиваль став не лише естетичним, а й економічним фактором, адже за минулорічними підрахунками місто завдяки напливу туристів у цей час збагатилося на понад120 мільйонів доларів.
Як відомо три тисячі дерев сакури Вашингтонові дісталися у подарунок від Токіо. У Японії фестиваль цвітіння сакури називається Ханамі й символізує швидкоплинність життя, адже період цвітіння вишень триває в середньому три тижні. Ідея фестивалю також пов’язана з концепцією природи життя у буддизмі. У японській культурі квіти сакури символізують краплі крові, щоправда в сучасному світі символічне значення цвіту спростилося до весняного пробудження природи.
Абсолютно протилежне значення має цвітіння сакури у Китаї. У цій країні вишневий цвіт пов’язаний з жіночою силою та красою. Саме тому орнамент сакури часто можна побачити на жіночих кімоно. З китайської мови цвітіння сакури дослівно перекладається як «зілля любові».
Майже у кожній культурі цвітіння сакури має своє значення, варто згадати лише український «садок вишневий коло хати» Тараса Шевченка як символ сімейного затишку, природної гармонії та любові.
Попри різну символіку та відмінне значення у різних культурах, краса вишневого цвіту в американській столиці щороку підкорює серця тисяч людей різних національностей.
Фоторепортаж Марії Мисак