Передріздвяна подарункоманія у США

Your browser doesn’t support HTML5

Американці витратили 10 мільярдів доларів на шопінг

У суперсуботу перед Різдвом американці по всій країні скупилися на 10 мільярдів доларів, що на мільярд більше доходів «чорної п’ятниці».

До Різдва Христового за григоріанським календарем залишилося зовсім мало часу. Тому вихідні перед святами є особливо напруженими для американців, які в останній момент кидаються купувати подарунки для рідних і друзів. Для бізнесу це чудова нагода заробити, пропонуючи покупцям привабливі знижки та пропозиції.

У ці вихідні американці витрачають більше коштів, аніж у будь-який інший день. Виглядає, що навіть у «чорну п’ятницю» або «кібер-понеділок» – коли наприкінці листопада у США починаються розпродажі та скупитись можна з великими знижками - прибутки магазинів були набагато нижчими.

За оцінками експертів, у суперсуботу американці в усій країні скупилися загалом на 10 мільярдів доларів. Тоді як у «чорну п’ятницю» було витрачено на мільярд доларів менше. За даними бізнес-видання MarketWatch, це вперше з 2005 року, коли прибутки суперсуботи перебили дохід «чорної п’ятниці».

«За нашими прогнозами, суперсубота виявиться більш прибутковою за кібер-понеділок чи "чорну пятницю", і це тому, що ці знижки великі і багато людей хочуть ними скористатись», - розповіла Ешлі Лутс, редактор видання Business Insider.

Купують цими днями не лише різдвяні дарунки, для євреїв цей період – якраз середина Хануки. Словом, це час для тих, хто відкладає шопінг на останню хвилину.

Один із покупців поділився своїм досвідом покупок: «Минулого року я скуповувалась за ніч до Різдва майже до 10-ї вечора, тож цього року я встигаю краще».

Інша жінка назвала себе «королевою справ в останню хвилину». «Я завжди скуповуюся в останню хвилину. Я належу до тих, хто все робить в останній момент. Зараз можна знайти багато непоганих пропозицій перед Різдвом», - каже вона.

А коли справа доходить до найбільших знижок, суперсубота - це нова «чорна п'ятниця» для бізнесу, каже Ешлі Лутс.

«Вони роблять повну інвентаризацію товару, щоби продати це сьогодні», - розповіла редакторка видання Business Insider.

Таким чином, телевізори цими днями можна купити зі знижкою у 200 доларів, ляльки Барбі на півціни дешевше, а деякі крамниці одягу – як Old Navy – взагалі знизили ціни на весь свій товар на 75%. Кращий час купити речі у США за низькими цінами навряд чи знайдеш.

Дивіться також: Навіть Китай не хоче позичати гроші Росії - Андерс Аслунд

Your browser doesn’t support HTML5

Навіть Китай не позичає Росії гроші - Андерс Аслунд