До різдвяного розпродажу готувалися зазделегідь. В організації події активну участь брали батьки дітей, які навчаються в українській школі у передмісті Вашингтона.
"Це вже десятий рік, коли ми робимо цей базар. Ми робимо це раз на рік на свято Святого Миколая. Головне, що ми тут продаємо – це є печиво. Ми також борщ і голубці продаємо гарячі. І цього року також багато організацій, які збирають або забавки, або теплий одяг, або гроші, щоб на Україну посилати. Ми не забуваємо", - сказала співорганізатор базару Лада Онишкевич.
Найбільшою популярністю користуються солодощі: печиво та торти.
"На диво сьогодні розмели просто миттєво все. Розібрали, і мені залишається забирати порожні тарілки і надписи для речей, яких, на жаль, уже немає", - відзначила співорганізатор події Сара Твід.
Андрій Чорнодольский з дружиною привезли на різдвяний базар вертеп, виготовлений власноруч. Пан Андрій говорить, що у фігурках відтворені елементи одягу, які вважалися втраченими.
"Ми, де можливо, приїжджаємо, щоби люди знали, як виглядає наша традиційна коляда. Ми це робимо в церквах, ми це робимо в школах. Найважніше, щоб дітей зацікавити нашими традиціями", - сказав він.
Батьки переконані, що святкування дня Святого Миколая дозволяє не забувати свої витоки та передавати дітям українські культурні традиції.
"Я сьогодні прийшла, тому що це велике свято я з ним виросла – свято Миколая – і я дуже хочу, щоб мій син більше зрозумів культуру, традиції нашої України і виріс з цими традиціями так, як я виросла", - відзначила відвідувачка Рената.
"Люди тут дуже щирі та дружні. Традційне вбрання, багато всього цікавого. Мій син сьогодні співатиме. Він почувається піднесено, і я так само", - поділився своїми враженнями Марк, який відвідав захід.
Діти з вчителями, підготували концерт для своїх батьків та Святого Миколая.
"Ми починаємо готуватися з вересня, як тільки починається наша українська школа. Чому? Тому що наша наша школа є суботньою школою і діткам дуже важко запам”ятовувати від суботи до суботи те, що ми вчимо. Тому ми одразу розповідаємо про традиції, пишемо листи Святому Миколаю. Підготували те, що ми хочемо йому подарувати і щоб самим назад отримати подарунок від святого Миколая", - сказала вчителька української школи Наталія.
Поки діти співали, напружена робота відбувалась за дверима “Небесної канцелярії”.
"Там ми допомагаємо Святому Миколаю. Всі дарунки від ангелів складаємо разом, сортуємо їх і тоді можемо подати Святому Миколаю, щоб він міг представити кожній дитині", - відкрила таємницю помічниця Святого Миколая Лада.
Святий Миколай з’явився на святі вчасно. Школяри та вчителі передали Святому Миколаю подарунки для дітей з України та заспівали йому пісню. Після цього Святий Миколай роздав подарунки малечі.
"Святий Миколай приніс мені сьогодні гру на Х-Бокс 360 і називається вони Майн Крафт" – а що найбільше сподобалось сьогодні? – "подарунок, який я дістав".
"Мені сподобався спів на Свято Миколая", - додала учениця української школи.
"Мені сподобалося давати подарунки до дітей в Україні", - додала ще одна учениця.
"Миколай принесе дітям в Україні подарунки.... і любов", - вважають дівчата.
Дивіться також: Як вареники допомагають українській школі у США
Your browser doesn’t support HTML5