"Це дуже важливо – мати такі зустрічі. У нас запланований ряд зустрічей з представниками українського уряду та деякими новими депутатами із парламенту. Ми будемо говорити про стан речей, про те, як провести необхідні реформи й про те, як ми можемо допомогти, поки Україна перебуває у цьому перехідному періоді. Про те, як ми можемо знову надати нашу сильну підтримку українцям", - каже Джен Сакі про майбутній візит до України державного секретаря США Джона Керрі.
Втім Сакі стримано коментує сильну підтримку озброєнням та фінансуванням у розмірі по мільярду доларів на найближчі три роки, надати яку так наполегливо закликають колишні дипломати й провідні експерти.
В адміністрації у нас тривають безперервні дискусії стосовно допомоги українському урядуДжен Сакі
"Як ви знаєте, це група дуже поважних колишніх чиновників, але зараз вони не представляють американського уряду, хоч і служили цьому уряду в минулому. Ми розглядаємо їх пропозиції. В адміністрації у нас тривають безперервні дискусії стосовно допомоги українському уряду, надання якої ми сподіваємося продовжити. Лише протягом останніх кількох місяців ми збільшили нашу підтримку до 118 мільйонів на нелетальну допомогу", - говорить Сакі.
Днями американськаа преса повідомила про можливу зміну курсу адміністрації Барака Обами. Експерти заявили, що президент США може піти на надання Україні смертоносної військової допомоги. Прес-секретар Держдепу таку можливість не відкидає, але й не підтверджує. Каже політика США в питанні України поки що залишається незмінною. А розв’язання військового конфлікту на сході України США бачать лише в мирних переговорах.
Your browser doesn’t support HTML5
"Ми бачимо дипломатичне рішення цього питання. І ми підтримали б також політичне рішення цього питання. Як ви знаєте, є Мінські домовленості, які Росія і підтримувані нею сепаратисти просто повинні запровадити".
"Україна це зробила. Україна здійснила кроки, для того, щоб реалізувати певні компоненти Мінських домовленостей. Питання в тому – чи Росія готова зробити те саме. І якщо вони готові – ми б зняли частину санкцій, які були на них накладені", - говорить прес-секретар Дердждепу.
Те, що поки що дипломатія поки що не спрацювала, а ситуація на Сході від початку новго року лише загострюється – пані Сакі розуміє. Однак знову і знову наголошує, що основа основ для розв’язання кризи в Україні – дипломатичні переговори. Зі свого боку США, за словами речниці Держдепу будуть збільшувати фінансову допомогу. За останні місяці вона вже зросла до 118 мільйонів доларів.
Дивіться також : Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл"
Your browser doesn’t support HTML5