Американський Сенат 12 лютого затвердив кандидатуру Ештона Картера на посаду міністра оборони США. За нього проголосували 93 зі ста сенаторів. Номінований на цю посаду президентом Обамою у грудні Картер за час всієї процедури затвердження зумів здобути двопартійну підтримку. 60-річного ветерана Пентагону колеги називають «300-кілограмовим мозком».
Напередодні голосування за призначення Ештона Картера міністром оборони США сенатор від Аризони, голова комітету з питань озброєнь Джон Маккейн назвав його достойним номінованої посади.
«Він має досвід, знання і вміння, щоб досягти успіху. Комітет із питань озброєнь одностайно проголосував за затвердження цієї номінації минулого тижня і я з задоволенням проголосую ще раз за затвердження його кандидатури», – сказав на засіданні у сенаті законодавець від Республіканської партії Джон Маккейн.
З часів Другої світової війни Сполучені Штати ще не мали перед собою стільки загроз та небезпек ззовні, як тепер, і професійність Картера цій країні зараз дуже необхідна, – вважає сенатор-демократ Джек Рід.
«Ештон Картер унікально кваліфікований, щоб очолити Міністерство оборони саме зараз», – зазначив Джек Рід.
Картер навчався в шотландському університеті Едінбурга та в Єльському університеті у США, його основні спеціальності – фізика та історія середньовіччя.
Після розпаду Радянського Союзу Картер був одним з ідеологів ядерного роззброєння України, Казахстану та Білорусі. Він відігравав важливу роль у налагодженні американсько-радянських відносин після закінчення «холодної війни».
Тиждень тому доповідаючи перед законодавцями США, він висловив підтримку наданню Україні оборонної зброї. Утім неоднозначно.
«Я думаю, ми повинні допомогти українцям сере обороняти. Я не можу сказати зараз, яким саме озброєнням, тому що не говорив про це ні з нашим, ні з українським військовим керівництвом. Але схиляюсь до варіанту надання їм зброї, зокрема і летальної», – каже Ештон Картер.
Продовжуючи тему, Картер розповів, що допоможе зупинити Кремль постачати бойовиків в Україну. Воднонас, на його думку, основним чинником у протистоянні Росії з Заходом має лишатись економічний та політичний тиск на Москву.
Перед голосуванням у Сенаті Картер наголосив, що має намір підвищити оборонний бюджет США, знизити вартість нових видів зброї і пришвидшити процес освоєння військом нових технологій.
Відразу після голосування Барак Обама привітав нового міністра оборони.
Президент також висловив впевненість, що Картер відіграватиме основну у співпраці адміністрації з Конгресом, щоб знайти більш відповідальний підхід до оборонних витрат. А це, як впевнений президент, зробить Пентагон ефективнішим.
Дивіться також: Американський ведучий поплатився 10-мільйонною зарплатою за неправду в ефірі
Your browser doesn’t support HTML5