Суд у США оголосив вирок дворічне умовне позбавлення волі та штраф 100 тисяч доларів колишньому директору Центрального розвідувального управління, генералу у відставці Дейвиду Петреусу за витік таємної інформації своєму біографу Полі Бродвелл.
Прокуратура вимагала для Петреуса штраф у 40 тисяч доларів, утім федеральний суддя Північної Кароліни Девід Кесслер збільшив суму, «щоб вирок відображав серйозність правопорушення».
Після суду, генерал у відставці сказав, що хоче якнайшвидше лишити все позаду.
«Сьогодні минає два з половиною роки важкого випробування, до якого призвели мої помилки. Як я вже казав раніше, ще раз дякую своїм близьким і усім, з ким я мав честь служити в уряді та у війську. Я хочу скористатись можливістю, щоб подякувати усім, хто мене підтримував. Дякую родині, колишнім військовим колегам, ветеранам і всім іншим. Дякую тим людям, яких я не знаю, але хто мене підтримує. Я з нетерпінням чекаю, щоб рухатися далі і служити своїй країні, як пересічний громадянин», - зазначив колишній глава ЦРУ.
У березні Дейвид Петреус визнав себе винним у порушенні правил зберігання секретної інформації і пішов на угоду зі слідством, що дало йому змогу уникнути реального ув’язнення.
У справі Міністерства юстиції йшлося про те, що генерал допустився порушення, поділившись таємними матеріалами з автором його біографії Полою Бродвелл, із якою вони в той час були коханцями.
Обидва вибачилися за скоєні порушення і заявили, що їхній роман почався після того, як Петреус звільнився зі Збройних сил США.
Колишній глава ЦРУ Дейвид Петреус є одним із найавторитетніших генералів в американській армії, він очолював ЦРУ з 2011 року, а 2012-го, коли про цей скандал стало відомо, подав у відставку.
Причиною відкриття цієї справи стали електронні листи з погрозами, які почала отримувати інша жінка, мешканка Флориди Джил Келлі, друг сім’ї генерала Петреуса. Вона поскаржилася органам влади і ФБР. В результаті розслідування встановило, що автором листів була Пола Бродвелл.
ФБР почало розслідувати цю справу, коли стало зрозуміло, що до цієї суперечки між двома жінками якимось чином причетний генерал Петреус. Крім питань моралі, ФБР також перевіряло, чи опинилися через позашлюбний зв‘язок під загрозою державні таємниці. У вилучених в коханки Петреуса комп’ютерах знайшли документи з грифом таємно.
Розслідування проводилось таємно, про нього не знали ні в Білому домі, ні у Конгресі.
Дивіться також: У відносинах зі США м'яч - на полі Куби, кажуть експерти
Your browser doesn’t support HTML5