Техас – найбільш популярний штат у США серед іммігрантів

Your browser doesn’t support HTML5

10% біженців, які шукають кращої долі у США, проживають у Техасі. Відео

У Техасі живуть понад 10 відсотків усіх прибулих до США іноземців.

В особливому фаворі серед іммігрантів у США густонаселене місто Г’юстон. Тут працює низка організацій, готових допомогти іммігрантам адаптуватися до умов, які різко контрастують із їхнім життям на батьківщині. Санія Лахпаті, яка працює у католицькій програмі допомоги біженцям, організувала захід у Всесвітній день біженців.

«Вони залишили позаду багато речей і нині влаштовуються на новому місці. У Г’юстоні живе більше біженців, ніж будь-де у США. І багато місцевих про це навіть не знають. Це можливість для нас зібратися разом раз на рік і привітати їх», - каже вона.

Але здебільшого біженці відмовляються розповідати свої історії, каже активістка:

«Біженці не хочуть говорити про це, аби не ворушити спогади. Їм і так важко адаптуватися, адже багато хто зовсім не говорить англійською. А відтак інженери і лікарі погоджуються на некваліфіковану фізичну працю, аби прогодувати родини».

Щодня десятки людей приходять до офісу Нельсона Раєша по допомогу у всьому: від пошуку роботи до заповнення податкових декларацій. Він – засновник і директор Центральноамериканського ресурсного центру. Вихідці із Латинської Америки – найбільша спільнота іммігрантів у Г’юстоні. Центр функціонує за рахунок грошей, які клієнти платять за послуги. Розцінки, каже, на порядок нижчі, ніж у звичайних юридичних компаніях.

«Якщо хтось приходить сюди і хоче захищати свою справу у суді, юристи візьмуть з них від 4 до 5 тисяч доларів. А ми беремо всього 700-750», - пояснює Раєш.

Раєш – не юрист, але може допомогти людям пройти базовий розгляд справи, який не завжди вимагає адвоката. Але щороку десятки тисяч латиноамериканців, які хочуть отримати статус біженця, зіштовхуються із депортацією. Не менше іммігрантів, які втекли від насильства і бідності із рідних місцин, лишаються тут, але так і не можуть втілити свою американську мрію.

День біженців – це ще й можливість для переселенців зібратися разом і підтримати одне одного на новому місці, яке для багатьох із них стане новою батьківщиною. Загалом же майже 60 мільйонів мешканців планети були вимушені залишити свої домівки через військові конфлікти минулого року. У суботу, в Міжнародний день біженців, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав світ не забувати про долю цих людей.

Кожного дня протягом минулого року, у середньому сорок дві з половиною тисячі осіб залишали місця свого постійного проживання. За останні чотири роки кількість біженців збільшилась у чотири рази. Таку сумну статистику Генсек ООН пояснив конфліктами у Сирії, Іраку, Україні, Південному Судані, ЦАР, Нігерії та Пакистані. Минулого року, додому змогла повернутися найменша кількість переміщених осіб за понад три десятиріччя.